• Prosimy i przypominamy
          • Prosimy i przypominamy

          • Szanowni Rodzice!

            Rada Rodziców zwraca się z ogromną prośbą o dokonywanie wpłat w kwocie 40 zł na rok od rodziny (to zaledwie 4 zł/mc).

            Rada Rodziców dysponuje wyłącznie środkami uzyskanymi z dobrowolnych wpłat rodziców. Dzięki tym środkom możemy wspomagać m.in. zakup nagród, materiałów na organizację imprez szkolnych, paczek świątecznych oraz sprzętów i elementów wyposażenia szkoły i klas.

            Pieniądze te pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych pociech.

            W związku z powyższym zwracamy się  z gorącą prośbą do wszystkich rodziców o wsparcie finansowe.

            Pieniądze można wpłacać na każdym zebraniu przedstawicielom Rady Rodziców  lub w sekretariacie szkoły.

            Dziękujemy!

             Budnik Barbara - przewodnicząca Rady Rodziców

        • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
          • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

          •      W październiku, jak co roku obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy V wraz z Samorządem Uczniowskim pod opieką pani Magdaleny Kubackiej przygotowali uroczystą akademię z tej okazji. Wierszem i piosenką okazano nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły wdzięczność za poświęcenie i trud wkładany każdego dnia w edukację i wychowanie. Uczniowie na ręce pani dyrektor złożyli symboliczny kwiatek oraz drobny upominek – olej, który obiecano wlewać wszystkim uczniom do głów. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że przyniesie to oczekiwane rezultaty. A naszym pedagogom przekazujemy raz jeszcze najserdeczniejsze życzenia i podziękowania!

            Magdalena Kubacka

        • Mali badacze - wielcy odkrywcy
          • Mali badacze - wielcy odkrywcy

          • Projekt edukacyjny - ,,Na pomoc!"

            We wrześniu i październiku dzieci z oddziału przedszkolnego pracowały innowacyjną metodą projektów realizując projekt edukacyjny ,,Na pomoc”. Głównym założeniem projektu było wykształcenie u dzieci umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

            Dzieci poprzez zabawę, prace plastyczno-techniczne, wycieczkę po szkole i najbliższej okolicy mogły poznać sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Przedszkolaki chcąc czuć się bezpiecznie w naszej szkole sprawdziły, ile jest w budynku gaśnic, hydrantów i węży strażackich i gdzie one się znajdują. Zapoznały się także z procedurą zachowania się na wypadek pożaru w szkole.

            Projekt edukacyjny zawierał hasła dotyczące: zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw w domu, na powietrzu i w szkole, poznawania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i ich przestrzegania, wyuczenia zachowania się w typowej sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Każdy przedszkolak zna numery alarmowe i wie, kiedy z nich należy korzystać.

            Zapraszamy do galerii zdjęć

            Wioletta Suli

        • Pasowanie na ucznia
          • Pasowanie na ucznia

          • Dnia 6 października 2017 r.  miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla pierwszoklasistów – Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie. Uczniowie pierwszej klasy w krótkim programie artystycznym recytowali, śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach, czym udowodnili, że w pełni zasługują na to, by zostać uczniami naszej szkoły. Następnie pierwszoklasiści w obecności p. dyrektor, rodziców i zaproszonych gości uroczyście ślubowali „Być dobrym uczniem”. Dyrektor Szkoły p. Beata Bor dokonała pasowania uczniów i wręczyła dzieciom legitymacje szkolne oraz pamiątkowe akty pasowania. Uczniowie pierwszej klasy otrzymali również książeczki SKO z wkładem 10 zł od Banku Spółdzielczego w Pobiedziskach. Dziękujemy.

            Na koniec dumni i wzruszeni pierwszoklasiści pozowali do zdjęć.

            Zapraszamy do albumu fotograficznego.

                                                                                                      Iwona Gierasińska

        • Jemy zdrowo i kolorowo - sałatka owocowa w oddziale przedszkolnym
          • Jemy zdrowo i kolorowo - sałatka owocowa w oddziale przedszkolnym

          • Jesień to czas dojrzewania owoców. Korzystając z bogactwa darów jesieni dzieci z oddziału przedszkolnego z okazji Dnia Chłopca przygotowały pyszną, kolorową i zdrową sałatkę owocową! Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, śliwki, winogrona i banany. Wszyscy mieli wesołe minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Najpierw dokładnie umyliśmy rączki, a potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki. Każdy miał deseczkę i plastikowy nożyk. Dzieci samodzielnie kroiły owoce, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. I tak przyrządzoną sałatkę owocową zjedliśmy ze smakiem, była pyszna i zdrowa -  mniam, mniam…

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

            Wioletta Suli

        • „Tam i z powrotem”, czyli wakacyjny wyjazd dzieci z Zespołu Szkół we Wronczynie
          • „Tam i z powrotem”, czyli wakacyjny wyjazd dzieci z Zespołu Szkół we Wronczynie

          • Gdy nadchodzi pierwszy lub drugi tydzień wakacji, uczniowie Zespołu Szkół  we Wronczynie od kilku lat szykują się do wakacyjnego wyjazdu organizowanego przy współpracy z ks. Proboszczem Tomaszem Krawczykiem z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wronczynie. W tym roku korzystaliśmy z gościnnego Domu Zakonnego Ojców Paulinów w Łukęcinie nad Bałtykiem.

            Pięć dni to długo i … krótko, tym bardziej, że atrakcji jak zawsze wiele. Pobyt w Świnoujściu i przeprawa promowa, oglądanie korwety (nie samochodu ) z 1814 r. zawieszonej pod sufitem kościoła Chrystusa Króla i poznanie pięknej legendy, o tym jak hamburski kupiec Chrystian Heins ślubował, że odda model statku zbudowanego własnoręcznie kościołowi, w którym się ożeni; wejście na latarnię morską w Świnoujściu – najwyższy ceglany budynek na świecie, bycie kadetem w Forcie Gerharda – XIX – wiecznej twierdzy pruskiej – doświadczenie musztry, złożenie przysięgi na chwałę twierdzy, przejście szkolenia w podziemnym mieście na wyspie Wolin ukończonego otrzymaniem kryptonimu  na wypadek działań wojskowych. Ponadto wędrówki po Parku Wieloryba w Rewalu                w towarzystwie piratki, która opowiadała ze swadą o morskich potworach rodem z Bałtyku. Park Miniatur w Dziwnowie i przejażdżki mini kolejką, jak również podziwianie osiągnięć sportowych w Alei Gwiazd tamże.

            Ważne punkty naszego wyjazdu to plażowanie, kąpiele słoneczne i morskie, zabawy na plaży, kupowanie pamiątek. W drodze powrotnej jeszcze zobaczenie Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Pod Poznaniem ogromny korek na autostradzie,             a po drodze straszna ulewa. Kolejny wyjazd za nami. „Maminsynki i tatusiowe córeczki” trochę marudzące przy pierwszym śniadaniu, zamienione na „starszych braci i starsze siostry” pomagające tym najmłodszym.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować po raz kolejny wspaniały wyjazd wakacyjny i wsparli nas finansowo. Szczególne podziękowania kierujemy do władz Gminy za udostępnienie autobusu na „tam i z powrotem”.

             

                                       Beata Bor – dyrektor szkoły

        • Uwaga Rodzice pierwszklasistów!
          • Uwaga Rodzice pierwszklasistów!

          • W zakładce Rekrutacja znajduje się informacja na temat wyposażenia pierwszoklasisty. Przypominamy, że książki i ćwiczenia będą czekały na wszystkich uczniów w szkole we wrześniu.

        • „Mali Badacze – Wielcy Odkrywcy - Pisarz w naszej szkole”
          • „Mali Badacze – Wielcy Odkrywcy - Pisarz w naszej szkole”

          • 12 czerwca na zaproszenie klasy III realizującej projekt „Wydajemy książkę” odwiedził naszą szkołę pan Marcin Mortka autor książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu z pisarzem wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III edukacji wczesnoszkolnej. Pan Mortka przybliżył nam pracę pisarza, opowiedział o tym, jak powstaje książka, skąd bierze pomysły, kiedy i na czym pisze oraz odpowiadał cierpliwie na pytania dzieci. Na koniec pisarz przeczytał nam rozdział powstającej dopiero nowej części „Przygód Tappiego”. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się, że warto czytać i, że książkę może napisać każdy. Uczniowie klasy trzeciej podjęli właśnie próbę napisania wspólnej książki, która będzie punktem kulminacyjnym projektu „Wydajemy książkę”.

            Zapraszam do albumu fotograficznego.

            I. Gierasińska

        • „Piknik Rodzinny trzecioklasistów”
          • „Piknik Rodzinny trzecioklasistów”

          • 9 czerwca uczniowie klasy trzeciej i ich rodzice spotkali się kolejny już raz, tym razem przy pięknej pogodzie, na Pikniku Rodzinnym. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od szukania cukierków, wyścigów rzędów i przeciągania liny. Hitem naszego pikniku była gra w dwa ognie, w różnych kombinacjach min.: mamusie – synkowie, tatusiowie – córki, dziewczynki – chłopcy. Oczywiście nie mogło zabraknąć pieczenia kiełbasek przy ognisku, częstowania upieczonymi plackami i innymi smakołykami. Była to też doskonała okazja do rozmów, wspominania poprzednich pikników i spotkań klasowych oraz refleksji nad zmianami w rozwoju dzieci.

            Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę.

            Zapraszam do albumu fotograficznego.

            I. Gierasińska

        • „Mali Badacze – Wielcy Odkrywcy”
          • „Mali Badacze – Wielcy Odkrywcy”

          •  

            6 czerwca klasa trzecia wyruszyła pociągiem na wycieczkę do Poznania.

            Głównym celem naszego wyjazdu było spotkanie z paniami z Wydawnictwa ZYSK i S - KA w ramach projektu „Wydajemy książkę”. Pani redaktor przybliżyła nam swoją pracę, opowiedziała o etapach powstawania książki i odpowiadała na pytania dzieci. Na koniec pani Dorota (dzięki, której odbyło się to spotkanie) poczęstowała nas pysznym, upieczonym przez siebie plackiem drożdżowym. Z księgarni na ul. Wielkiej wyruszyliśmy na spacer podczas, którego podziwialiśmy zabytki Starego Rynku. Zatrzymaliśmy się przed ratuszem, gdzie o godz. 12:00 liczyliśmy tryknięcia poznańskich koziołków. W drodze do przystanku tramwajowego zatrzymaliśmy się na chwilę przy fontannie na Placu Wolności. Jadąc tramwajem widzieliśmy inne ważne miejsca Poznania. Z Dworca Zachodniego przeszliśmy na peron trzeci, gdzie stał już nasz pociąg. Wycieczkę zakończyliśmy na lodach i placu zabaw. Była to pełna wrażeń wycieczka. Wiele emocji towarzyszyło nie tylko podróży pociągiem oraz tramwajem, ale również spotkaniu w księgarni, którego dużą atrakcją był olbrzymi miś.

            Zapraszam do albumu fotograficznego.

            I. Gierasińska

        • ,,Majówka na sportowo" - oddział przedszkolny
          • ,,Majówka na sportowo" - oddział przedszkolny

          • 26 maja odbyła się ,,Majówka na sportowo” dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz ich rodzin. Celem imprezy było zachęcanie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom pikniku wielu okazji do radości, uśmiechu i dobrego nastroju. Na wstępie dzieci złożyły życzenia wszystkim mamom z okazji Dnia Matki oraz wręczyły kwiatki i laurki. Następnie rozpoczęła się zabawa z chustą animacyjną oraz zawody sportowe. Było przeciąganie liny, bieg slalomem, rzucanie woreczkiem do celu i wiele innych konkurencji, które przygotowali rodzice. Na koniec było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dzięki zaangażowaniu rodziców cała impreza upłynęła w miłej i radosnej atmosferze.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

            Wioletta Suli

        • Gminny Konkurs Historyczny „760-lecie nadania praw miejskich Pobiedziskom”
          • Gminny Konkurs Historyczny „760-lecie nadania praw miejskich Pobiedziskom”

          • W dniu 29 maja drużyna z klasy I gimnazjum zwyciężyła (tzn. zajęła I miejsce…), prezentując temat: „Kształtowanie organizacji kościelnej w Pobiedziskach w kontekście arcybiskupstwa gnieźnieńskiego i początków prymasostwa”.

            Już samo zrozumienie tematu wymagało nie lada gimnastyki umysłowej. Dlatego podwójne gratulacje dla zespołu w składzie: Roksana Brzezińska, Franciszek Kasprzak, Paulina Śmierzchalska i Zuzanna Woźna.

            Zdjęcia ujrzycie w galerii, a zwycięską prezentację można zobaczyć pod linkiem:

            https://www.youtube.com/watch?v=Rkb5q_8ufg4

            Niestety, pomimo obecności TV, nie ma jeszcze relacji z konkursu na stronie gminy, a także stronie ZS w Pobiedziskach. Jak tylko się pojawią to damy cynka…linka!

            Tomasz Kasprzak

        • „Zielona szkoła trzecioklasistów”
          • „Zielona szkoła trzecioklasistów”

          •  

            Podczas trzydniowej wycieczki (w dniach 22-24 maja 2017 r.) zwiedziliśmy Bydgoszcz, Kaszuby i Gdańsk.

            Podczas spaceru po Bydgoszczy przechodziliśmy przez piękne mosty i mosteczki wokół Młyńskiej Wyspy, mogliśmy usiąść na czerwonym krześle z filmu „Magiczne drzewo” i pomyśleć życzenie. W Muzeum Mydła i Historii Brudu samodzielnie wykonaliśmy kolorowe mydełka i dowiedzieliśmy się, jak na przestrzeni wieków dbano o czystość. Bardzo dużym przeżyciem był dla wszystkich rejs tramwajem wodnym po bydgoskiej rzece Brdzie.

            Na Kaszubach podziwialiśmy nie tylko piękno krajobrazu ze wzgórza Wieżyca, czy najdłuższą deskę i największy fortepian, ale również mieliśmy okazję doświadczyć wielu niezwykłych przeżyć w domu do góry nogami i podczas symulacji nalotu bombowego w replice bunkra.

            Ostatni dzień naszej wycieczki to zwiedzanie Gdańska. Poznaliśmy między innymi historię bohaterskich obrońców Poczty Polskiej. Pokonaliśmy też 412 stopni wieży kościoła mariackiego i podziwialiśmy panoramę Gdańska. Udało nam się również zobaczyć Morze Bałtyckie i pobawić się na plaży.

            Oczywiście nie mogło zabraknąć na naszej wycieczce kupowania pamiątek i jedzenia lodów. Miło wspominać będziemy spacery nad jeziorem, zabawy i karmienie kozy Jadzi, wieczorne głośne czytanie oraz nocowanie w pensjonacie „U Stolema”.

            Zapraszamy do albumu fotograficznego.

             

            I. Gierasińska

        • Kodowanie na ekranie
          • Kodowanie na ekranie

          • W maju dzieci z oddziału przedszkolnego zostały zaproszone przez klasę V na lekcję informatyki, na której zostały wprowadzone w świat techniki komputerowej. Pod czujnym okiem p. Tomasza  Kasprzaka zapoznały się podstawowymi zasadami dotyczącymi obsługi komputera. Programy uruchamiane przez dzieci były nie tylko atrakcyjne, ale również kształcące. Podczas zabawy korzystały z wiadomości dotyczących kolorów, figur  geometrycznych,  liczb i liter. Rozwiązywały zagadki, przeliczały, rysowały, tworzyły dzieła plastyczne. Usprawniały swoją percepcję wzrokowo-słuchowo-ruchową. Ucząc się obsługi klawiatury i myszki, rozwijały sprawność manualną, orientację w przestrzeni oraz w schemacie własnego ciała. Dzieciom z V klasy serdecznie dziękujemy.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

            Wioletta Suli

        • Wycieczka do Muzeum Rogalowego w Poznaniu
          • Wycieczka do Muzeum Rogalowego w Poznaniu

          • Dnia 17 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Muzeum Rogalowego w Poznaniu. Na początku przedszkolaki poznały wiele zwrotów z gwary poznańskiej: wiemy kto to jest „szczun” i „mela” oraz co to są „giry” i „pazury”. Dzieci usłyszały też legendę o powstaniu rogali świętomarcińskich, zapoznały się ze składnikami, jakie są potrzebne do wypieku tych słodkości. Po wysłuchaniu ciekawych opowieści wraz z Mistrzem rogalowym przedszkolaki przystąpiły do wypieku rogali, przepysznego przysmaku, który gości na wielkopolskich stołach od 150 lat. Uraczeni smakiem rogali, poszliśmy na krótki spacer po Starym Rynku, pozdrawiając poznańskie Koziołki, podziwiając przepiękną zabudowę i zabytki poznańskiej Starówki. W wesołym nastroju wróciliśmy  objedzeni do szkoły.

            Zapraszamy do albumu fotograficznego.

            Wioletta Suli

        • W TVP o Wronczynie!
          • W TVP o Wronczynie!

          • Polecamy reportaż o naszej akcji pomocy Żołnierzom Niezłomnym.

            Więcej pod linkami:

            https://www.youtube.com/watch?v=9tNoUxPBaIg

            http://poznan.tvp.pl/30733929/nie-ma-czlowieka-12052017

                                                                                                               

                                                                                                                     Tomasz Kasprzak

        • Mali Badacze – Wielcy Odkrywcy
          • Mali Badacze – Wielcy Odkrywcy

          •           Klasa trzecia w marcu i kwietniu 2017 r. realizowała projekt „Policjant”. Uczniowie, którzy sami wybrali ten temat mieli wiele pytań w związku z tym zawodem. Liczne hipotezy trzecioklasiści mogli zweryfikować podczas rozmowy z panami policjantami, których zaprosiliśmy do naszej klasy. Goście nie tylko chętnie przybliżyli nam tajniki pracy policjanta, ale również wysłuchali wierszyków przygotowanych wcześniej w grupach przez dzieci. Uśmiech na twarzach gości wywołał także filmik jednego z uczniów.

                     W rewanżu odwiedziliśmy Komisariat Policji w Pobiedziskach, poznaliśmy miejsce pracy policjantów, rozmawialiśmy z panem komendantem i obejrzeliśmy radiowóz. Zdobytą wiedzą w czasie tego projektu uczniowie klasy trzeciej podzielili się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły.

                     Podczas tej wycieczki odwiedziliśmy również Bibliotekę Publiczną w Pobiedziskach jako wprowadzenie do kolejnego projektu „Wydajemy książkę”. Uczniowie w niekonwencjonalny sposób spędzili czas w bibliotece: oglądali różne książki, słuchali czytanego teksu, bawili się słowem, sami również czytali. Zarówno w oddziale dla dorosłych, jak i dla dzieci panie przekazały uczniom wiele cennych informacji na temat książek, odpowiadały też cierpliwie na pytania dzieci.

            Zapraszamy do albumu fotograficznego.

             

            I. Gierasińska

        • Wielkanocne spotkanie trzecioklasistów
          • Wielkanocne spotkanie trzecioklasistów

          • 9 kwietnia br. uczniowie klasy trzeciej przybyli do szkoły wraz z rodzicami podtrzymując tradycję klasowych spotkań świątecznych. Drużyny dzieci i rodziców wspólnie bawiły się i rozwiązywały zadania związane z Wielkanocą. Po zabawie i poczęstunku każdy wyszedł ze spotkania w dobrym humorze z własnoręcznie wykonaną ozdobą wielkanocną.

            Zapraszamy do albumu fotograficznego.

            I. Gierasińska