• Regulamin spożywania obiadów

• REGULAMIN SPOŻYWANIA OBIADÓW W FORMIE CATERINGU W SZKOLE PODSTAWOWEJ WE WRONCZYNIE

1. Do korzystania z posiłków w  formie cateringu uprawnieni są:
            a) uczniowie wnoszący opłaty indywidualnie
            b) uczniowie, których dożywianie finansuje OPS
            c) pracownicy zatrudnieni w Szkole Podstawowej we Wronczynie
            Obiady wydawane są na podstawie zgłoszonych deklaracji i dokonanych wpłat.
          2. Posiłki wydawane są w dniach, w których odbywają się w szkole zajęcie dydaktyczne w godzinach od 12:25 do 12:40.
          3. Podczas wydawania obiadów w sali mogą przebywać wyłącznie osoby spożywające posiłek.
          4. Uczniowie korzystający z obiadów zobowiązani są do podporządkowania się poleceniom nauczyciela dyżurującego w szkole.
          5. Ucznia korzystającego z obiadów obowiązują ogólnie przyjęte normy dotyczące kultury zachowania w miejscach publicznych i spożywania posiłków.
          6. Aktualny jadłospis zamieszczony jest na stronie internetowej szkoły.
          7. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w jadłospisie.
          8. Posiłki przygotowywane są zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia i kalkulacją kosztów.

ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY

1. Szkoła zapewnia posiłki gotowane w formie jedno- lub dwudaniowego obiadu.
          2. Cena jednego obiadu jest ceną ustaloną w procedurze zapytania ofertowego.
          3. Uczeń może korzystać z obiadów po wypełnieniu przez rodzica „Karty zgłoszenia dziecka na obiady w Szkole Podstawowej we Wronczynie”, stanowiącej załącznik nr 1 do regulaminu.
          4. Płatności za obiady dokonuje się przelewem bankowym na konto Szkoły Podstawowej we Wronczynie nr konta: 97 9044 0001 2103 0100 0283 0001 w terminie                       od 01 do 03 dnia danego miesiąca. Należność za obiady podana jest w każdym miesiącu na stronie internetowej szkoły.
          5. W przypadku nieterminowych wpłat będą naliczane odsetki ustawowe od dnia następnego po dniu upływu terminu płatności, uczeń może być skreślony z listy osób korzystających z obiadów.
          6. Prawidłowo dokonany przelew bankowy musi zawierać:

– imię, nazwisko i klasę dziecka,

– miesiąc i rok, za który wnosimy opłatę za obiady,

Wzór wpisu: Jan Kowalski kl.5 opłata za obiad  (np. cały obiad albo drugie danie albo zupa) listopad 2023

1. Rezygnację z obiadu można zgłaszać do godz. 8:30 danego dnia roboczego, osobiście lub telefonicznie; nr telefonów: 61 817 72 39, 693 300 240.
          2. Zwrot poniesionych kosztów może nastąpić z powodu choroby lub innych przyczyn losowych. Zwrotowi podlega opłata za każdy kolejny dzień licząc od drugiego dnia po zgłoszeniu.
          3. W przypadku niezgłoszenia nieobecności na posiłku uiszczona z góry opłata za niewykorzystany obiad nie podlega zwrotowi.
          4. Należność za odwołane obiady za dany miesiąc zostaje zwrócona lub zaliczona  na poczet wpłat następnego miesiąca. Rozliczenie tej należności następuje poprzez pomniejszenie wpłaty za kolejny miesiąc.
          5. W przypadkach, gdy uczeń lub rodzic zgłasza nieobecności w ściśle określonych z góry dniach, pobiera się opłatę pomniejszoną o należności za te dni.
          6. W przypadku całkowitej rezygnacji z obiadów należy zgłosić rezygnację do 20 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, od którego dziecko nie będzie korzystało z obiadów.