Zadania

1. Zapoznanie z "Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa" nauczycieli, uczniów i rodziców - plakaty, informacja na stronie internetowej.

2. Przeprowadzenie ankiet wśród uczniów, rodziców, nauczycieli w celu ustalenia listy zakupowej  i konsultacja z biblioteką gminną. Zasięgnięcie opinii Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

3. Projekty:

a) " Biblioteczne zoo"

b) " Wyprawa do Stumilowego Lasu"

c)" Śladami Szewczyka Dratewki"

d)" Podróż z Magicznym Drzewem"

e)" Jeżycjada".

Realizacja projektu " Biblioteczne zoo" - wystawa książek o zwierzętach. Wykonywanie przez dzieci albumów zwierząt.

Realizacja projektu "Wyprawa do Stumilowego Lasu"

W ramach projektu uczniowie klas IIa i IIb mogli zobaczyć wystawę różnych wydan książek o przygodach Kubusia Puchatka. Samodzielnie wypożyczali oraz czytali ksiązki o przygodach misia. Uczniowie przynieśli maskotki ukochanego bohatera i jego przyjaciół. Prace zostały zaprezentowane w bibliotece. Dzieci  uczestniczyły w zabawach układania wierszyka o szyszce, rysowaniu laurki w kształcie baryłki miodu, podpisywaniu laurek, w konkursie na najlepsze ogłoszenie wyprawy. Jako podsumowanie projektu dzieci przygotowały scenki teatralne: - klasa IIa scenkę pt. " Urodziny u Puchatka", - klasa IIb scenkę pt. " Prosiaczek w niebezpieczeństwie...".

Realizacja projektu " Śladami Szewczyka Dratewki"

W ramach projektu uczniowie klasy III zapoznały się z treścią książki o Szewczyku Dratewce, którą przeczytał im nauczyciel. Rysowały wybrany przez siebie fragment książki, poznały zawód szewca. Uczestniczyły w zabawach/; pomoc mrówkom, pomoc pszczołom, pomoc kaczkom, rozwiązywanie zagadek w zamku Czarownicy, szukanie kluczyka, wejście na bal. Zakończeniem był test ze znajomości książki.

"Podróż z Magicznym drzewem"

Uczniowie zapoznali się z treścią książki "Czerwone krzesło". Nastepnie wzieli udział w konkursie plastycznym na nową okładkę do książki. Na zakończenie wykonali grę planszową na podstawie książki " Czerwone krzesło".

"Jeżycjada"

Zapoznanie z twórczością M. Musierowicz. Czytanie książki "Dziecko piątku". Gra miejska " Dziecko piątku"

Spotkanie z autorem książki " Z dziadkiem przez Pobiedziska" p K. Krygierem.

Wieczór  w bibliotece - konkurs pt. " Gwiazdka w poezji".