Szkoła Podstawowa im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie

 

Nawigacja

Ewelina Jaśkowiak

 • Dnia 21 października obchodzony był Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny przeżywany w tym roku pod hasłem „Pełni ducha i posłani”. Członkowie szkolnego Ogniska Misyjnego z tej okazji przygotowali oprawę Mszy świętej ( komentarze, czytania mszalne, modlitwę powszechną, dary ofiarne).

  Podczas Mszy świętej wspólnie modliliśmy się za misjonarzy i misjonarki oraz ludzi i narody, które nie poznały jeszcze Jezusa Chrystusa, by dostąpiły tej łaski i doświadczyły Jego zbawczej mocy.

  Katarzyna Bubacz

 • Pasowanie na czytelnika

  Dnia 11.10.18 r. odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika uczniów klasy pierwszej.

  Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych atrakcjach:

  - wędrówka śladami Szewczyka Dratewki (pomoc mrówkom, pszczołom, kaczkom)

  - szukanie złotego kluczyka.

  Uroczystego Pasowania dokonała p. Dyrektor Beata Bor za pomocą czarodziejskiej księgi.

  Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki.

  Zapraszam do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

   

  Katarzyna Bubacz

 • Pasowanie na ucznia

  5 października uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie złożyli uroczyste ślubowanie.

  W tym roku szkolnym pasowania na ucznia dostąpiło 12 uczniów.

  Dzieci rozpoczęły uroczystość występem artystycznym, do którego przygotowywały się od początku roku szkolnego. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała Pani Dyrektor Beata Bor.

  W uroczystości wzięli udział rodzice uczniów, koledzy i koleżanki ze starszych klas oraz przedstawiciel Rady Rodziców, który życzył dzieciom wielu sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

  Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom, swoją pierwszą legitymację szkolną oraz upominki.

  Ten dzień na pewno pozostanie długo w pamięci każdego pierwszoklasisty.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Magdalena Słowiakowska

 • Badacze i odkrywcy - szkoła bez ograniczeń

  Szanowni Państwo,

  trwa rekrutacja do zajęć w ramach prjektu "Badacze i odkrywcy - szkoła bez ograniczeń". Proponujemy różnego typu zajęcia: zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze, zajęcia rozwijające, laboratoria i warsztaty.

  Poniżej linki do dokumentów

  Regulamin_rekrutacji_i_uczestnictwa_w_projekcie.pdf

  uczen_formularz_zgloszeniowy.docx

  uczen_umowa.docx

 • Czas trwania lekcji
 • Kursy autobusu

  Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

  Od 3 września zmiana dowozów szkolnych. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów w linku poniżej

  http://www.pobiedziska.pl/komunikacja-pobiedziska/

  a także w zakładce  Rozkład jazdy autobusu

   

 • Uwaga ! Praca

  Puszukujemy opiekunek dla dzieci podczas dowozów szkolnych w 2 turach - rano i po południu -  na trasach:

  1.Pobiedziska - Złtoniczki - Stęszewko - Tuczno - Wronczyn -  Pobiedziska

  2. Pobiedziska - Pomarzanowice - Łagiewniki - Wronczyn- Pobiedziska

  3. Pobiedziska - Bednary - Stęszewice - Wronczyn - Pobiedziska.

  Umowa o pracę na czas określony.

  Zainteresowane osoby proszę o kontakt:

  61 8 177 239, 693 300 240

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

  Szanowni Rodzice i kochani Uczniowie!

  Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie -     3 września godz. 9.30.

  Msza święta na rozpoczęcie roku - kościół pw św. Stanisława Bpa i Męczennika we Wronczynie - 3 września  godz. 8.30.

   

 • WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ, POLICJI I BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W POBIEDZISKACH

  Dnia 22.05.18 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i II klasy SP pojechały na wycieczkę do Straży Pożarnej, Policji i Biblioteki Publicznej w Pobiedziskach. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaka, policjanta i bibliotekarza. 

  Dzięki życzliwości panów strażaków, zobaczyliśmy z bliska wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Wielką atrakcją  była możliwość założenia stroju strażaka, wejście do wozu strażackiego  oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru.

  Podczas zwiedzania Komendy Policji dzieci wykazały się wyjątkową znajomością zasad postępowania w nagłej i trudnej sytuacji. Wszyscy wiedzieli, pod jaki numer należy zadzwonić, aby wezwać pomoc. Na  parkingu policyjnym obejrzeliśmy różne wozy policyjne.

  W Bibliotece Publicznej - oddział dla dzieci dowiedzieliśmy się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie w bibliotece przybliżyło dzieciom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci wykonały prace plastyczne. Żegnając się z panią dzieci zapewniły, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki.

  Na koniec wycieczki zapaliliśmy znicz pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

  Wioletta Suli

   

 • Stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Pobiedziska
 • Jak efektywnie i efektownie spędzać wolny czas?

  II Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz organizowane przez Bibliotekę w  Pobiedziskach, a w którym brali udział uczniowie nasze uczennice, stał się inspiracją dla Oliwii Dudzińskie z klasy 4, by spędzić sobotę, bawiąc sią ze swoja rodziną w grę miejską. Poniżej relacja Oliwii, a w albumie zdjęcia.

  Jak efektywnie i efektownie spędzać wolny czas? - Obrazek 1

  Jak efektywnie i efektownie spędzać wolny czas? - Obrazek 2

 • - Obrazek 1

 • Wycieczka do Liljówki

  Dnia 25 kwietnia o godz. 9.00 dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do ,,Liljówki” w Stęszewku w ramach projektu ,,Mała Ojczyzna przedszkolaka”. Na miejsce dojechaliśmy wagonem konnym. Gawęda o jeździectwie, kontakt z końmi i otaczającą przyrodą oraz wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Wioletta Suli

   

 • Dzień Wiosny we Wronczynie!

   

  Dnia 21 marca pożegnaliśmy czas zimy,
  a przywitaliśmy nową porę roku - wiosnę. Atmosfera ciepłych dni udzielała się wszystkim uczniom naszej szkoły już od samego rana. Po trzeciej godzinie lekcyjnej każda klasa miała czas na przygotowanie Marzanny, symbolu zimnych dni. Następnie na boisku szkolnym odbył się obrzęd spalenia symbolu zimy
  i wejścia w nową porę roku z uśmiechem. Po prezentacji wierszy i piosenek wróciliśmy do codziennych obowiązków. Mamy nadzieję, że zima wróci do nas dopiero w grudniu.

   

                                                                     Szymon Czosnowski - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

   

 • Wielkanoc w Uzarzewie

  Jedną z marcowych atrakcji dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy II szkoły podstawowej była wycieczka do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie. Zwiedzanie było podzielone na kilka części. Pierwszą z nich była wystawa „Zwierzęta w czterech porach roku”. Kolejną atrakcją były zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci poznały zwyczaje i tradycje naszego regionu związane z Wielkanocą. Następnie wykonały wielkanocnego kurczaka, a także posiliły swoje brzuszki pysznymi babeczkami! Na koniec zaciekawione dzieci udały się na wystawę poświęconą zwierzętom z różnych stron świata. Po części edukacyjnej, poszliśmy do parku szukać niespodzianki ukrytej przez zająca wielkanocnego.  Wszystkim dzieciom udało się odnaleźć słodki prezent.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Wioletta Suli

 • Drzwi otwarte

  Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte.

  Szczegóły poniżej

  Drzwi_Otwarte_2018(1).docx

 • Balik karnawałowy

  Bal przebierańców dla dzieci to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. 

  Dnia 9 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole balik karnawałowy dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Sale lekcyjne w tym dniu zamieniły się w sale balowe, które były ozdobione serpentyną i kolorowymi balonami. Zabawa rozpoczęła się barwnym korowodem po szkole. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach przygotowanych przez rodziców. Na balu można było spotkać m. in. księżniczki, wróżki, królewny, policjantów, piratów oraz wiele innych ciekawych postaci. W salach dzieci wspaniale bawiły się przy skocznej i rytmicznej muzyce. W trakcie balu były konkursy i zabawy, które przyniosły dzieciom wiele radości.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w organizację balu oraz przygotowanie ciekawych kostiumów dla dzieci.

   Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Wioletta Suli

   

 • Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy Szkoły Podstawowej im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie

  Szanowni Rodzice!

  Rozpoczynamy zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej. Czas trwania zapisów: 19.02.18 - 02.03.18 r. Szczegóły w zakładce Rekrutacja.

  Serdecznie zapraszam!

  Beata Bor - dyrektor szkoły

   

  Informacje również na stronie: http://www.bip.pobiedziska.pl/asp/pl_start.asp?podmiot=&strona=submenu_aktualnosci.asp&typ=podmenu&menu=101&podmenu=102&str=1&id=11166

   

   

   

 • Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności Lokalnej DLA CIEBIE

  Zarząd Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepłnosprawnych i Aktywności Lokalnej DLA CIEBIE zaprasza na wydarzenie. Szczegóły poniżej

  Zarzad_Stowarzyszenia_na_Rzecz_Osob_Niepelnosprawnych_i_Aktywnosci_Lokalnej_DLA_CIEBIE.docx

 • Rekolekcje

  W dniach 26 - 28 lutego odbędą sie rekolekcje. Zajęcia odbywać się według załączonego planu. Autobus jeździ zgodnie z rozkładem jazdy.

   

  REKOLEKCJE_WIELKOPOSTNE_dla_szkoly_we_Wronczynie_-_2018.doc

strona: