• Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego

• Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy czas dla uczniów i ich rodziców, a przede wszystkim wyjątkowy dla ósmoklasistów, którzy po wielu latach nauki opuścili mury naszej szkoły.

Dnia 24.06.2022 r. o godz. 9.00 odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej we Wronczynie. Uroczystość miała podniosły charakter, której towarzyszył Sztandar szkoły, odśpiewanie hymnu państwowego, przekazanie Sztandaru młodszym uczniom.

Absolwenci naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny, w którym pokazali wszystko to - czego nauczyła ich szkoła, to - co potrafią robić najlepiej. Następnie podziękowali swoim nauczycielom, rodzicom, koleżankom i kolegom.

Nadszedł ważny moment  uroczystości –  wszyscy absolwenci otrzymali świadectwa oraz pamiątkowe dyplomy ukończenia szkoły podstawowej. Następnie wręczono świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najwyższą średnią w szkole i wyróżnili się zaangażowaniem w życie szkoły. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne za współpracę i życzliwość.

Przedstawicielka Miasta i Gminy Pobiedziska wręczyła na ręce Pani Dyrektor dyplom za zajęcie II miejsca w Konkursie na ogródki w projekcie ,,Zielono - niebieskie Pobiedziska”.

Na koniec Pani Dyrektor Beata Bor podsumowała mijający rok szkolny, podziękowała za pracę uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz Rodzicom za aktywny udział w życiu szkoły.

Dwa dni wcześniej tj. 22.06.2022 odbyło się uroczyste Zakończenie Roku w oddziale przedszkolnym. Dzieci przebrane za pszczółki, motylki, żabki, bociany i biedronki wystąpiły w przedstawieniu o tematyce ekologicznej pt. Na leśnej polanie”. Wierszem, tańcem i piosenką zaprezentowały przed zaproszonymi Gośćmi i Rodzicami, jak ważne jest dbanie o otaczającą nas przyrodę. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, nagrody książkowe i birety. Na koniec pani Dyrektor życzyła Wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

• Zanim nadszedł czas wakacji...

• Zanim nadszedł długo oczekiwany czas wakacji, dzieci w naszej szkole miały w maju i czerwcu szereg atrakcji.

Pierwszą z nich było Mobilne Planetarium Astro Arena Pana Daniela Stasiaka. Uczestnicy zajęć oraz seansu pt. „Cuda Układu Słonecznego” mieli okazję poznać wyjątkowość naszej planety, odbyli podróż do odległych planetoid oraz Słońca. Pan Daniel pokazał uczniom, jak zmienia się widok nieba, a młodszym uczestnikom wyjaśnił ruch obrotowy i obiegowy naszej planety. Ponadto podziwialiśmy symulację zaćmienia słońca, czarnej dziury oraz życia gwiazd. Zajęcia uświadomiły nam, jak wielkim i wspaniałym cudem Układu Słonecznego jest życie, a także stały się inspiracją do spełniania naszych marzeń.

Kolejną atrakcją w naszej szkole był Dzień Dziecka pod hasłem ,,Igrzyska Olimpijskie w Starożytnej Grecji”. Podczas otwarcia igrzysk klasy zaprezentowały tradycyjne stroje Greków. Nie zabrakło uroczystego ślubowania oraz symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego. Następnie uczniowie przystąpili do konkurencji sportowych. Na koniec odbył się Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły oraz wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom konkurencji sportowych.

W maju i czerwcu odbyły się także wycieczki szkolne. Uczniowie zwiedzili: stadninę koni ,,Liljówka” w Stęszewku, Piracki Park Rozrywki – Nenufar Club w Kościanie, Zamek w Kórniku oraz Orientarium ZOO w Łodzi.