• Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe we Wronczynie

• Dnia 30 marca 2023 roku w naszej szkole odbyły się po raz III Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe. Głównym celem tej imprezy było propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności fizycznej i wyłonienie  Mistrza i Mistrzyni Gminy Pobiedziska.

Na starcie stanęło 78 uczestników biegu z poszczególnych szkół podstawowych: Jerzykowo, Węglewo, Pobiedziska Letnisko i Wronczyn.

Zawodnicy  i zawodniczki biegli w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Start   odbył się w malowniczej i pięknej okolicy  Wronczyna.  Najmłodsi uczestnicy biegu, mieli do pokonania dystans 800 m, a najstarsi 1500 m. Nad bezpieczeństwem przebiegu imprezy czuwali policjanci i nauczyciele. Podczas zawodów była bardzo miła atmosfera, kibice dopingowali  wszystkim zawodnikom biegu.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych to:

I . Kategoria: dziewczęta 2012 i młodsi, chłopcy  2012 i młodsi

1. Lucyna Jackowska - Jerzykowo                        1.Karol Dudek – Jerzykowo
            2. Amelia Pawlak -  Letnisko                                 2.Wojciech Snela- Letnisko
            3. Amelia Pakuła – Letnisko                                  3.Jan Makowski – Jerzykowo

II. Kategoria: dziewczęta 2010-2011, chłopcy 2010-2011

1. Zuzanna Kapica – Jerzykowo                      1.Dominik Pawlak – Letnisko
            2. Zofia Cybal- Jerzykowo                                2.Bartosz Nowaczyk - Jerzykowo
            3. Nicola Mucha – Wronczyn                            3.Mateusz Brzezicki – Letnisko

III.  Kategoria: dziewczęta 2009, chłopcy 2009

1. Amelia Stelmaszewska – Jerzykowo          1.Stanisław Niedziółka - Jerzykowo
            2. Weronika Przybyła – Jerzykowo                 2.Antoni Mielcarzewicz  - Jerzykowo
            3. Klara Kluczyńska – Letnisko                       3.Franciszek Waligórski - Węglewo

IV.  Kategoria: dziewczęta 2008, chłopcy 2008

1. Nikola Krotofil – Jerzykowo                        1.Wiktor Klimkiewicz- Jerzykowo
            2. Magdalena Cieśla – Węglewo                    2.Oliwier Kluczyński – Letnisko
            3. Julia Ziółkowska – Węglewo                       3.Kacper Koralewski – Węglewo

Z naszej szkoły najlepiej pobiegła Nicola Mucha z klasy 6 - zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal. Najmłodsza uczestniczka biegu zajęła 7 miejsce i była to Marianna Bromberek z klasy 3. Z chłopców najlepiej pobiegli: Jakub Tylkowski, Szymon Adamczyk i Igor  Łuc, zajęli 5 miejsce  w swoich kategoriach wiekowych.

W klasyfikacji drużynowej szkół, zajęliśmy II miejsce na podium i otrzymaliśmy puchar.

Dziękuję wszystkim zawodnikom  i zawodniczkom za udział w zawodach. Życzę dalszych sukcesów sportowych.

Składam także serdeczne podziękowanie: Państwu Kelmom za ufundowanie  wody dla wszystkich uczestników biegu, OSiR-owi w Pobiedziskach za medale i puchary oraz Policji za  zabezpieczenie trasy biegu.

Aleksandra Radna

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny odbył się pod hasłem "Wiosenne Potyczki Klasowe". Polegały one na rywalizacji w kilku konkurencjach tj. wiosenne stroje, marzanna, quizy wiedzy o wiośnie. Zwycięzcą potyczek została klasa VIII a.

21 marca był też dniem bez plecaka. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Konkurencję tę wygrała uczennica klasy III - Lena Drożyńska. Imprezę szkolną zwieńczyło wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i palenie marzann.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę.

Samorząd Uczniowski

• Konkurs Recytatorski ,,Mistrzyni Szymborska"

• Nic dwa razy

Nic dwa razy się nie zda­rza
            i nie zda­rzy. Z tej przy­czy­ny
            zro­dzi­li­śmy się bez wpra­wy                                                                                                            (…)                                     Wisława Szymborska

Wisława Szymborska urodziła się 2 lipca 1923 roku w Kórniku w Wielkopolsce. W tym roku będziemy świętować  100. rocznicę jej urodzin. Szymborska jest autorką trzynastu tomów poetyckich oraz laureatką literackiej Nagrody Nobla.

W ramach setnej rocznicy urodzin poetki dnia 15 marca w naszej bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski ,,Mistrzyni Szymborska”- eliminacje szkolne. Komisję konkursową stanowili: p. Dyrektor – Beata Bor, p. Iwona Gierasińska, p. Agata Król.