• Szkolny konkurs z języka angielskiego "My word".

• W naszej szkole odbyła się już druga edycja konkursu z języka angielskiego "My word". Celem konkursu jest popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej oraz wspieranie kreatywności podopiecznych. Prace konkursowe zadziwiają swoją starannością i pomysłowością. Wśród prac dostarczono również dwie pozakonkursowe konstrukcje przestrzenne, które można podziwiać w szkolnej bibliotece: boisko piłkarskie Filipa z klasy pierwszej oraz klatkę z chomikiem autorstwa Barbary z klasy drugiej. Prace zachwycają swoim wyglądem. Na podium znalazły się prace Marty z klasy trzeciej oraz Marianny z klasy pierwszej. Laureatkami konkursu zostały Maja oraz Michalina z klasy drugiej. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w głównym korytarzu szkoły. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Z wizytą w Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

• Nasza szkoła uczestniczyła w niezwyklej lekcji historii. Uczniowie wszystkich klas udali się do serca Wielkopolski aby tam ruszyć śladami Powstania Wielkopolskiego. Mlodsza grupa zwiedziła Muzem Powstania, a następnie wspięła się na zamkowa wieżę na wzgórzu Przemysława. Natomiast starsza grupa odbyła ćwiczenia z musztry oraz rozwiązywała zadania tematyczne. Koordynatorem projektu był pan Tomasz Kasprzak- zaangażowany pasjonat historii. Więcej informacji na stronie facebookowej szkoły.

• Niezwykły gość w naszej szkole- pan Daniel Moskow.

• Prezentujemy Państwu dalszą część projektu- cyklu spotkań z interesującymi postaciami. Tym razem gościliśmy pana Daniela Moskow- niezwykle barwną postać. Dziękujemy za odwiedziny!

Zaproszenie do naszej szkoły przyjął niesamowicie ciekawy i barwny gość- Pan Daniel Moskow- tata naszego ucznia: Szczepana

,,Każdy z nas jest prawnikiem"- taką tezę postawił i uargumentował nasz gość, który zawodowo jest prawnikiem i doradcą podatkowym, a społecznikiem z zamiłowania. Oprócz przybliżenia nam specyfiki swojej pracy, opowiedział o swoim pochodzeniu. Pan Daniel dorastał w Bułgarii. Opowiedział nam o: przyjeździe do Polski, różnicach w mentalności Bułgarów I Polaków, bułgarskich tradycjach, języku, sporcie, a nawet o sposobie przeklinania (żadnego przekleństwa nie chciał nas jednak nauczyć ).

Pan Daniel trafił następnie w krzyżowy ogień pytań naszych uczniów! meldujemy, że dzielnie przetrwał to starcie

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny, podzielenie się swoją wiedzą i całą paletę ciekawostek

Więcej zdjjęć znajdziecie na naszej stronie fb.

• Warsztaty z uśmiechem

• Dzisiaj w naszej szkole odbyły się Warsztaty Świecowe prowadzone przez animatorki z grupy Warsztaty z uśmiechem. Panie pokazały  dzieciom jak wykonać piękne i pachnące świece, a  każdy uczestnik miał okazję zrobić taką ozdobę osobiście. Powstały prawdziwe małe arcydzieła . . .

Więcej zdjęć na profilu facebook:

• Narodowe Święto Niepodległości

• Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas II, III i VI wraz z opiekunami: panią B. Chełmowską, M. Słowiakowską oraz M. Kubacką przygotowali uroczysty apel z przepiękną oprawą muzyczną.

Zachęcamy również do śledzenia wydarzeń naszej szkoły na profilu facebook:

• Ognisko Misyjne

• Ognisko Misyjne zaprasza do udziału w akcji misyjnej UCZNIOWIE - UCZNIOM. Od pażdziernika 2023 do końca stycznia 2024, zbieramy przybory szkolne, które wspomogą uczniów ze szkół i placówek misyjnych w Togo i w Beninie.

• Niedziela Misyjna

Dnia 22 października obchodzony był Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny przeżywany w tym roku pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Członkowie szkolnego Ogniska Misyjnego z tej okazji przygotowali oprawę Mszy świętej ( komentarze, czytania mszalne, modlitwę powszechną, dary ofiarne).

Podczas Mszy świętej wspólnie modliliśmy się za misjonarzy i misjonarki oraz ludzi i narody, które nie poznały jeszcze Jezusa Chrystusa, by dostąpiły tej łaski i doświadczyły Jego zbawczej mocy.

Katarzyna Bubacz

• Zdrowie jamy ustnej - warsztaty

• Dnia 12.10 odbyły się w naszej szkole warsztaty dotyczące higieny jamy ustnej. W zajęciach uczestniczyli  uczniowie klas V - VIII. Bardzo dziękujemy Pani mgr Aleksandrze Kabacińskiej za ciekawą prezentację tematu.

• PRZERWA NA CZYTANIE

• Przerwa na czytanie

Nasza szkoła bierze udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Akcja jest realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. W piątek 6 października na przerwie między 2 a 3 godziną lekcyjną spotykamy się na boisku szkolnym, każdy przynosi swoją książkę i czytamy.

Serdecznie zapraszam

Katarzyna Bubacz

• Dzień języków obcych

• Dnia 26 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie mogli wziąć udział w zajęciach zgłębiających wiedzę na temat języków obcych.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

• Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie oraz przedszkolaków odbędzie się 4 września o godz. 9.00.  O godz. 8.00 msza św. w kościele pw św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wronczynie.