Szkoła Podstawowa im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie

 

Nawigacja

Ewelina Jaśkowiak

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dnia 22.01.2020 r. w oddziale przedszkolnym odbył się Dzień Babci i Dziadka. Dzieci piosenką, tańcem i wierszem wyraziły swą miłość zaproszonym Dziadkom. Po części artystycznej przedszkolaki złożyły Seniorom życzenia oraz wręczyły własnoręcznie przygotowane niespodzianki. Były wspólne tańce, śpiewy i gra na instrumentach muzycznych.

  Dzień Babci i Dziadka w naszej grupie – to chwile niezwykłe, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, gdyż dostarczyły wiele radości, uśmiechu i wzruszeń.

  Wioletta Suli

   

   

 • Obchody 115 rocznicy śmierci Maksymiliana Jackowskiego

  14 stycznia 2020 roku we Wronczynie odbyły się obchody 115 rocznicy śmierci patrona Szkoły Podstawowej im. Maksymiliana Jackowskiego.

  Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika we Wronczynie. Po nabożeństwie zebrani goście złożyli kwiaty na grobie Jackowskiego i udali się do szkoły na dalszą część obchodów.

  Sylwetka Maksymiliana Jackowskiego została opisana na stronie urzędowej: http://www.pobiedziska.pl/maksymilian-jackowski-ikopracy-organicznej/

  Więcej informacji o obchodach na stronie UMiG Pobiedziska: http://www.pobiedziska.pl/o-maksymilianie-jackowskim-pamiec-ustaje/

  foto: www.pobiedziska.pl

 • Jasełka

  „ Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu.

   Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”.

  (E. Św. Łukasza)

  Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, zapominają o sporach. Aby podkreślić wyjątkowy czas świąt, uczniowie naszej szkoły jak co roku wystawiali Jasełka. Młodzi aktorzy przedstawiali sceny narodzin Chrystusa. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. 

                                                                                                                                Katarzyna Bubacz
   

 • Spotkanie świąteczne trzecioklasistów

  Spotkania świąteczne są już tradycją naszej klasy. Po południu 13 grudnia trzecioklasiści przybyli do szkoły z rodzicami. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy zabawą muzyczno – ruchową, następnie uczniowie wspólnie z rodzicami wykonywali różne świąteczne zadania, przy których wszyscy dobrze się bawili. Później częstowaliśmy się pysznymi ciastami upieczonymi przez mamy, ale nie tylko. Na talerzach pojawiły się również pierniki upieczone i ozdobione przez dzieci. Rodzice chwalili nie tylko smak, ale też pomysłowe wzory na piernikach.


  Wszyscy opuszczali progi szkoły w dobrych humorach i z własnoręcznie wykonanymi choinkami – pudełkami oraz pachnącymi niespodziankami.


  Dziękuję rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu świątecznego spotkania.
  Zapraszam do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.


                                                                                                        Iwona Gierasińska
   

 •  Warsztaty świąteczne w oddziale przedszkolnym

   

  Dnia 10 grudnia 2019 r. w naszej grupie odbyły się warsztaty świąteczne dla dzieci i ich rodziców. W miłej, świątecznej atmosferze wielu rodziców naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne. Dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Przy dźwiękach kolęd powstawały  kolorowe choinki i wesołe bałwanki. Był to naprawdę miło spędzony czas, podczas którego dzieci i rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do galerii zdjęć.

  Wioletta Suli

 • Narodowe Święto Niepodległości

  W piątek 8 listopada 2019 r. po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w akcji „ Szkoła do hymnu” . O godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.

  Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie klasy 4 pod opieką pani Aleksandry Radnej przygotowali część artystyczną z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Młodzi aktorzy za swoją postawę i zaangażowanie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Link do galerii.

   

  Po uroczystej akademii pani Dyrektor Beata Bor, wręczyła nagrody i upominki dla dzieci z oddziału przedszkolnego, które wzięły udział w Konkursie Plastycznym pod hasłem „ Gdy dorosnę – zostanę...” przygotowanym przez panią Wiolettę Suli.

   

   

  Aleksandra Radna

 • Poznańskie Laboratorium Szkoły Przyszłości

  W dniu 28 października uczniowie z klas 4, 5a, 5b i 6 Szkoły Podstawowej im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie odwiedzili Poznańskie Laboratorium Szkoły Przyszłości. Wzięli udział w konstruowaniu i programowaniu robotów. Korzystającz zestawów klocków LEGO uczniowie podzieleni na zespoły zadaniowe w krótkim czasie samodzielnie stworzyły samochody wyścigowe, wyposażyły je w napęd i przygotowały do wyścigu.  Zajęcia w Laboratorium pozwoliły w nowatorski sposób spojrzeć na zagadnienia programowania i robotyki.

 • Pasowanie pierwszoklasistów

  Dnia 10.10.2019 roku w Szkole Podstawowej im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie odbyła się niezwykle ważna uroczystość pasowania i ślubowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Dyrektora Szkoły Pani Beaty Bor, zaproszonych gości i najukochańszych rodziców zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym programie artystycznym, po którym to zdali pierwszy egzamin na ucznia.

  Po części artystycznej uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, następnie Pani Dyrektor Beata Bor dokonała aktu pasowania. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej we Wronczynie.

  Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

   

                                                                                                                                                     Adriana Niesiałowska

 • Sukces drużyny na XI Ogólnopolskim Pikniku Ekologicznym Pobiedziska 2019

  W sobotę 28 września 2019 r. w Pobiedziskach odbyła sie XI edycja Ogólnopolskiego Pikniku Ekologicznego. Reprezentancja naszej szkoły wzięła udział w rajdzie drużynowym. Drużyna pod przewodnictwem pań Tracz i Bujakiewicz w składzie: W. Janiszewska, A. Kawarska, M. Sobera, D. Kuter i F. Klawiter zajęła II miejsce w klasyfikacji ogólnej. Okazało się, że jesteśmy najlepsi w Gminie! Drużyna zdobyła wspaniałą nagrodę - teleskop do obserwacji nieba.  Gratulacje!!!

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

   

   

   

   

   

   

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie 2 września br. o godz. 9.00.

  O godz. 8.00 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa

  i Męczennika we Wronczynie msza święta, na której zostaną poświęcone plecaki i przybory uczniów klasy pierwszej.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Kolejne sukcesy Kacpra Stokowskiego

   

   

  Zapraszamy na stronę Urzędu Miasta i Gminy w Pobiedziskach: http://www.pobiedziska.pl/kolejne-sukcesy-kacpra-stokowskiego/

 • 94 urodziny majora Włodzimierza Bystrzyckiego

   

   

  Relacja na stronie TVP3 (9 minuta 14 sekunda): https://poznan.tvp.pl/43590742/20072019-godz2100

 • ☺☼ WAKACJE ☼☺
 • Wycieczka do Berlina

  18 czerwca 43-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej we Wronczynie uczestniczyła w wycieczce do Berlina. Celem wyjazdu było zwiedzanie najciekawszych miejsc stolicy Niemiec, które przykuwają uwagę turystów z całego świata.

  Wędrówkę rozpoczęliśmy od Centrum Dokumentacji Muru Berlińskiego, a następnie wyruszyliśmy na kilkugodzinny spacer po centrum miasta. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika, który opowiadał i pokazywał nam Wyspę Muzeów, Katedrę Berlińską, Wieżę Telewizyjną, Uniwersytet Humboldta, Operę Narodową, Pomnik Spalonych Książek, Pałac Królewski, Kolumnę Zwycięstwa, Pomnik Holocaustu, potajemne bunkry Hitlera. Największym zainteresowaniem cieszyła się najsłynniejsza i najbardziej rozpoznawalka berlińska budowla - Brama Brandenburska.

  Następnie przejechaliśmy autokarem do zachodniej części Berlina, gdzie odwiedziliśmy Kościół Pamięci i złożyliśmy hołd ofiarom zamachu terrorystycznego z 2016 r. 

  Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Techniki. Podziwialiśmy tam zabytkowe parowozy, samochody, samoloty, statki, rowery. Ogromnym zaineresowaniem cieszyła się wizyta w Spectrum, gdzie można wszystkiego dotknąć, poczuć, zobaczyć i samodzielnie przeprowadzać wiele eksperymentów.

 • Mali Badacze - Wielcy Odkrywcy - projekt "Piłki" w klasie drugiej

  Dzięki realizacji projektu "Piłki" uczniowie drugiej klasy mieli możliwość poznania zasad gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę podczas zajęć prowadzonych ze starszymi uczniami przez p. Radną.

  Od naszych gości: taty Pawła p. Zbigniewa Lisieckiego i jego kolegi - międzynarodowego sędziego tenisa stołowego, dzieci dowiedziały się jaka jest historia i zasady gry w tenisa stołowego. Pod okiem ekspertów każdy mógł spróbować gry w tenisa.

  Kolejny nasz gość p. Mikołaj Witaszyk cierpliwie odpowiadał na pytana na temat piłki nożnej. Później przeprowadził profesjonalną rozgrzewkę, bronił rzutów karnych wykonywanych przez drugoklasistów i sędziował krótki mecz, tłumacząc przy okazji zasady gry w piłkę nożną.

  Zakończenie projektu mało miejsce podczas wycieczki do Pobiedzisk. Na kortach tenisowych p. Hubert Osak z dużym zaangażowaniem poprowadził rozgrzewkę oraz różnorodne ćwiczenia przygotowujące do gry w tenisa ziemnego.

  Po tej ciekawej lekcji były lody na pobiedziskim Rynku i spacer na Stadion Miejski. Drugoklasiści obejrzeli pomieszczenia, z których korzystają zawodnicy "Huraganu Pobiedziska" i ich rywale. Uczniowie mogli też poczuć się jak kibice na trybunach i piłkarze na płycie stadionu. Dziękuję za zaangażowanie rodzicom i wszystkim osobom, które pomogły nam w realizacji projektu "Piłki". 

  Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

  Iwona Gierasińska

 • Ogólnopolski Finał Turnieju Gwiaździstej Eskadry

  W dniach 10-12 czerwca 2019r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Paulina Śmierzchalska (gra „7”), Franciszek Kasprzak (gra „303”) i Piotr Kosmowski (gra „111”), pod opieką p. Tomasza Kasprzaka, wzięli udział w finale rozgrywek związanych tematycznie z dziejami polskiego lotnictwa.

  Miejscem zmagań była dęblińska „Szkoła Orląt”. Uczniowie, na 12 zespołów z całej Polski, w konkursie wiedzy zajęli 3 miejsce, a w rozgrywkach gier planszowych 8 miejsce. Oprócz emocji podczas zespołowej rywalizacji, organizatorzy zapewnili dodatkowe atrakcje: zwiedzanie zaplecza szkoleniowo-technicznego dęblińskiego lotniska, włącznie z możliwością chwycenia za stery F-16, MIG-29, Mi-8, Su-22 itp., poznania realiów dnia codziennego polskiego pilota i instruktora oraz systemu szkolenia na najnowocześniejszych symulatorach typu Master. Ponadto uczestnicy zwiedzili Muzeum Sił Powietrznych, „rzucili okiem” z wieży kontroli lotów, obserwowali ćwiczenia zespołu akrobacyjnego „Biało-Czerwone Iskry” i wysłuchali pożegnalnego koncertu.

  Gratulujemy sukcesów!

 • "Piknik rodzinny" drugoklasistów

  7 czerwca 2019 r. uczniowie klasy drugiej bawili się na pikniku ze swoimi rodzinami. Najpierw wszyscy wzięli udział w konkurencjach sportowych z wykorzystaniem piłek i innych przyborów. Następnie drużyny rozwiązywały kalambury i zagadki oraz układały wierszyki. Oczywiście, jak to na pikniku, nie mogło zabraknąć pieczenia kiełbasek przy ognisku. To słoneczne popołudnie upłynęło pod znakiem wspólnych rodzinnych rozmów i zabaw. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę. Zapraszam do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

   

  Do zobaczenia za rok,

  Iwona Gierasińska

 • Jak nie czytam, jak czytam

  W czerwcu uczniowie oraz nauczyciele z naszej szkoły, wraz z przedstawicielką Biblioteki w Pomarzanowicach, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". 20 minut czytania było dodatkowo wzbogacone wizualnymi dodatkami: słomkowymi kapeluszami, ażurowymi parasolkami oraz wiklinowymi koszykami. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli w tę akcję pokazuje, jak ważna jest promocja edukacji czytelniczej i integracja lokalnego środowiska.

 • Rekrutacja uzupełniająca
 • EXPOPOWER I PALMIARNIA

  9 maja br.  klasy 6,7,8 i 3 gimnazjum wybrały się do Poznania na Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER i Greenpoint. Była to wspaniała okazja do zadawania pytań, zdobywania doświadczeń, a przede wszystkim  zebrania wiadomości o wybranych zawodach. Po zwiedzeniu targów, uczniowie wyruszyli w stronę Poznańskiej Palmiarni. Zobaczyli tam  najróżniejsze rodzaje roślin, od subtropikalnych,  przez wodne, aż po rośliny przystosowane do terenów Ameryki. Mogli również zobaczyć około 170 gatunków ryb w przestronnych akwariach razem z żółwiem jaszczurowatym. Po całej przygodzie został tylko bezpieczny powrót na dworzec i do szkoły. 

   

  Paulina Śmierzchalska