Szkoła Podstawowa im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie

 

Nawigacja

Ewelina Jaśkowiak

 • „Turniej Gwiaździstej Eskadry”

  W dniu 12 marca 3-osobowy zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie, pod opieką p. Tomasz Kasprzaka wygrał etap regionalny rozgrywany w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu w planszowych grach o tematyce historyczno-lotniczej, pod hasłem  „Turniej Gwiaździstej Eskadry”. Zwycięstwa odnieśli: Paulina Śmierzchalska w grze „7. W obronie Lwowa”, Piotr Kosmowski w grze „111. Alarm dla Warszawy” i Franciszek Kasprzak w grze „303. Bitwa o Anglię”. Dzięki wygranej nasi uczniowie zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu, w stolicy polskiego lotnictwa – Dęblinie.

 • Finał projektu edukacyjnego.

  W dniu 19 lutego w Szkole Podstawowej im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie, od wczesnych godzin rannych słychać było strzały zszywaczy, stukot młotków, zgrzyt taśmy klejącej i szelest rozcinanych kartonów. To uczniowie wspólnie z nauczycielami postanowili w niecodzienny sposób uczcić rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego, a jednocześnie podsumować projekt „Polskie drogi do niepodległości. 100. rocznica zwycięskiego zrywu Wielkopolan”.

  W ramach projektu uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w wycieczkach, akademiach i pokazach oraz prelekcjach tematycznych. W finale projektu zadaniem każdej z klas było zaprojektowanie i wykonanie elementu powstańczego pociągu pancernego.

  Z gotowymi makietami spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie po krótkim wstępie – przybliżającym epizody Powstania Wielkopolskiego – i odśpiewaniu „Roty”, uczniowie i nauczyciele w rytmie „Poloneza” dojechali do symbolicznego „Dworca Niepodległość”.

  Pełen skład pociągu pancernego pozostał na korytarzach szkolnych, codziennie przypominając nam o bohaterskich przodkach i ich dokonaniach.

  Tomasz Kasprzak

 • REKRUTACJA 2019/20
 • Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy 1
 • „Babciu, Dziadku – kochamy Was”
  31.01.2019

  31 stycznia przybyli do naszej szkoły wyjątkowi goście - Babcie

  i Dziadkowie uczniów drugiej klasy. Drugoklasiści najpierw zaprezentowali swoje talenty aktorskie w jasełkach,  a następnie wyrecytowali życzenia dla Babć i Dziadków oraz wręczyli własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Później przyszedł czas na rozmowy

  i częstowanie się pysznymi plackami przygotowanymi przez mamy. Nie mogło zabraknąć również wspólnej zabawy. Dzieci zaprosiły gości do kilku tańców i gry na instrumentach. Był to bardzo miło spędzony czas, który dał wszystkim wiele radości.

   

  Bardzo dziękuję gościom za przybycie, a rodzicom za zaangażowanie w organizację spotkania.

  Zapraszam do albumu fotograficznego.

  Iwona Gierasińska

   

   

   

   

   

 • Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

  "Z grzeczniutkim ukłonem, z uśmiechem radości, witamy wszystkich zebranych tu gości …" - takimi słowami przedszkolaki przywitały swoich Dziadków podczas uroczystości z okazji ich święta. 

  Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji Ich święta dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały przedstawienie. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki z życzeniami i prezentowały swoje umiejętności taneczne. Przybyli goście z dumą oglądali występy swoich wnucząt.  Były to wyjątkowe chwile pełne radości i uśmiechu. Po występie artystycznym dzieci wręczyły Dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty. Na koniec Dziadkowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i tańca. Dziękujemy Dziadkom za przybycie na uroczystość, a rodzicom za pomoc w jej przygotowaniu.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Wioletta Suli

 • Bal Przebierańców-oddział przedszkolny

  Jak co roku w karnawale w naszym oddziale przedszkolnym odbył się oczekiwany przez dzieci Bal Przebierańców. W tym dniu przenieśliśmy się do krainy bajek. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Obok księżniczek, wróżek, rycerzy pojawiły się postacie z ulubionych bajek. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki, przeplatane konkursami. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku. 

   Wioletta Suli

 • „Spotkanie świąteczne drugoklasistów”

  „Spotkanie świąteczne drugoklasistów”

   

              14 grudnia 2018r.  uczniowie drugiej klasy  wraz z rodzicami popołudnie spędzili w szkole. Podczas spotkania wspólnie rozwiązywali świąteczne zagadki i zadania. Wizyta rodziców była też okazją do podsumowania projektu „Mundur” , który w ramach pracy metodą projektów „Mali Badacze – Wielcy Odkrywcy”  drugoklasiści realizowali od września. Wcześniej, dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniowie mieli możliwość obejrzeć mundury: ułana, myśliwego, żeglarza, górnika, poznać nazwy elementów mundurów,  przymierzać je,  zadawać pytania.
  W grupach dzieci rysowały mundury i podpisywały ich elementy. Wiadomości o mundurze uczniowie zdobywali również podczas wycieczki do Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego
  w Poznaniu. W czasie świątecznego spotkania, nasi mali eksperci zadawali rodzicom przygotowane zagadki, uzupełniali ich odpowiedzi, wykazując się przy tym zdobytą wiedzą o mundurach. Rodzice mogli zobaczyć wykonane przez dzieci prace dotyczące munduru oraz zdjęcia z realizacji projektu.

  Świąteczne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy kawie i ciasteczkach, upieczonych przez mamy. Każdy uczeń wrócił do domu z ozdobą świąteczną wspólnie wykonaną z rodzicem
  i gwiazdkowym prezentem,

   

  Dziękuję rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu świątecznego spotkania oraz przy  realizacji projektu „Mundur”.

  Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

   

   

  Iwona Gierasińska

 • Jasełka szkolne

  Tradycją naszej szkoły są jasełka, przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Dnia 21 grudnia o godz. 11.30 w pięknie udekorowanej sali zebrali się nauczyciele, uczniowie, rodzice. W jasełkach pt. ,,Bóg się rodzi” publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi,  Józefa oraz małego Jezusa. Scenki z życia świętej rodziny były przeplatane kolędami. Zaangażowanie małych aktorów, nauczycieli, rodziców zostało nagrodzone gromkimi brawami.

  Katarzyna Bubacz

 • Kursy autobusu na sobotę - dojazd na wystawę Powstanie Wielkopolskie z klocków Lego

  Kursy autobusu na sobotę - dojazd na wystawę Powstanie Wielkopolskie z klocków Lego - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • W świątecznym nastroju - oddział przedszkolny

  Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, przebaczenia i okazywania sobie wzajemnie miłości. Dnia 8 grudnia 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoich najbliższych na przedstawienie pt. ,,Zmartwienie aniołków”.  W przygotowaniach do uroczystości brali udział także rodzice, którzy uszyli dla swoich dzieci wspaniałe stroje, zadbali o rekwizyty oraz dekorację sali. Na scenie nie zabrakło aniołów, śnieżynek, pasterzy, wróżek i Mikołaja. Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły zaproszonych gości w świąteczny nastrój. Po części artystycznej dzieci wspólnie z rodzicami śpiewali kolędy. Potem przedszkolaki wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane świąteczne upominki – bombki na choinkę. Na koniec spotkania z wizytą do dzieci przyszedł długo oczekiwany Gwiazdor z workiem pełnym prezentów.

  Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkania, które napełniło nas świąteczną radością i sprawiło, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

   

  Wioletta Suli

 • Uwaga! Półkolonie!

   

   

  http://osir.pobiedziska.pl/polkolonie-zimowe-osir/?fbclid=IwAR0iWyxCBkPzO7kmwlo0Kod0uFBGo-NPCN3kfszAIsU7iHRMXppFRXjZ53M

 • Uwaga Rodzice uczniów klas 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej!

  Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie,

  proszę o zapoznanie się z wiadomościami na temat rekrutacji do szkół średnich w roku 2019/20.

  Z poważaniem

  Beata Bor

  dyrektor szkoły

  Komunikat_MEN_na_temat_rekrutacji_na_rok_szkolny_2019-2020_w_wersji_word.docx

  List_Minister_Edukacji_do_Rodzicow_w_wersji_pdf.pdf

  Ulotka_dotyczaca_rekrutacji_do_szkol_ponadpodstawowych_i_ponadgimnazjalnych_na_rok_szkolny_2019-.pdf

 • Warsztaty profilaktyki agresji- taekwondo.
  Temat: Warsztaty profilaktyki agresji- taekwondo.
  Warsztaty taekwondo jako profilaktyka agresji- Szkoła Podstawowa im.Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie ?
  Taekwondo, początkowo stworzone do celów militarnych, następnie zaadaptowane do użytku cywilnego to narodowy sport i tradycyjna sztuka walki Korei, obecnie jedna z dyscyplin olimpijskich. Jego twórcą jest gen. Choi Hong-hi. 
  Nazwa taekwondo składa się z trzech członów: 
  tae - oznaczającego stopę, kwon -oznaczającego pięść, oraz do- oznaczającego sztukę lub drogę.
  Dnia 14 grudnia w naszej szkole, odbyły się zorganizowane przeze mnie warsztaty taekwondo. Naszym gościem był trener poznańskiego klubu Szakal Jeżyce- Rafał Szypulski (student studiów magisterskich AWF Poznań). Rafał trenuje tę sztukę walki od 7 roku życia, i właśnie podczas piątkowych warsztatów starał się zarazić swoją pasją uczniów Szkoły Podstawowej we Wronczynie. W warsztatach udział wzięły klasy czwarte, klasa piąta, szósta, siódma, ósma oraz trzecia gimnazjum. 
  Zajęcia warsztatowe zostały zorganizowane w ramach profilaktyki agresji, by uczniom łatwiej było dostrzec różnicę oraz granicę między agresją, bójką a właśnie sztuką, jaką jest walka sportowa. Uczniowie poznali podstawowe techniki oraz kopnięcia wykorzystywane w taekwondo, a także zasady takiego rodzaju treningu. 
  Zajęcia w klasach różniły się od siebie, ale wszystkie zakończone były jednakowym podsumowaniem- przedstawieniem zasad, którymi zawodnicy taekwondo kierują się zarówno w sporcie jak i w życiu codziennym: 
  1. Będę uprzejmy w dojang (sala ćwiczeń), na ulicy, w domu i w szkole. 
  2. Będę szanował starszych.
  3. W czasie zajęć taekwondo będę myślał tylko o treningu. 
  4. Będę utrzymywał ciało i dobok (strój) w czystości i gotowości.
  5. Będę ćwiczył wytrwale aż do osiągnięcia doskonałości w sztuce walki. 
  6. Nie będę używał umiejętności nabytych w dojang poza nim. 
  7. Będę mówić prawdę.
  Bardzo dziękujemy Rafałowi za jego obecność oraz poświęcony nam czas, i mamy nadzieję, że jeszcze do nas wróci! 
  Wierzymy w to tym bardziej, że Rafał gościł w Pobiedziskach już drugi raz. Po raz pierwszy wspierał marcowy Stymulator Dobroci, podczas którego zaprezentował przygotowany wraz ze swoją grupą treningową oraz pozostałymi trenerami klubu Szakal Jeżyce pokaz. 

   
  Dziękuje i pozdrawiam, 
  Sara Kęsicka

   

 • ,,Ranczo w Dolinie"

  Dnia 7.12.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego ,,Ranczo w Dolinie”, które znajduje się w samym sercu Puszczy Zielonki w ramach programu ,,Mała Ojczyzna przedszkolaka” . Celem wycieczki były warsztaty edukacyjne: wspólny wypiek i ozdabianie pierniczków, wykonywanie stroików choinkowych, poznawanie tradycji i degustacja potraw bożonarodzeniowych.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Wioletta Suli

 • Konkurs Recytatorski

  Dnia 5 listopada dzieci z klas ,,0” - III szkoły podstawowej wzięły udział Konkursie Recytatorskim. Dzieci zaprezentowały wiersze o tematyce patriotycznej. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

  Katarzyna Bubacz

   

 • Mała Ojczyzna przedszkolaka

  W ramach programu ,,Mała Ojczyzna przedszkolaka” dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały ozdoby w barwach narodowych na apel z okazji Święta Niepodległości. Nauczyły się wierszy: ,,Barwy ojczyste” Czesława Janczarskiego oraz ,,Znak” Marii Łaszczuk, które zaprezentowały na Konkursie Recytatorskim oraz piosenkę ,,Jestem Polakiem”, którą zaśpiewały na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej. Na zajęciach w grupie dzieci wykonały jedną wspólną flagę Polski. Zostały także rozstrzygnięte Konkursy Rodzinne ,,Drzewo genealogiczne mojej rodziny” oraz wykonanie albumu ,,Moja Mała Ojczyzna". Rodzicom i dzieciom dziękujemy za udział w konkursach, a wszystkim nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Wioletta Suli

 • Szkoła Małego Inżyniera

  Kochani!

  Przypominam, że bierzemy udział w konkursie organizowanym przez Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Mamy szansę na świetnie nagrody. Szczegóły pod adresem. Wchodźcie i głosujcie. Bardzo prosimy.

  https://www.szkolamalegoinzyniera.pl/zaglosuj-na-szkole#school-611