W dniach 17 - 19 marca odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Poniżej przedstawiamy plan rekolekcji.
REKOLEKCJE DLA DZIECI i MŁODZIEŻY
Drzwi otwarte 25.02.2025
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły wszystkich zainteresowanych rodziców z dziećmi. Drzwi otwarte odbędą się dnia 25 lutego w godzinach 16 - 17. Zachęcamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz przyszłych uczniów klasy pierwszej.
120-ta rocznica śmierci Maksymiliana Jackowskiego
- 10
PATRON WRONCZYŃSKIEJ SZKOŁY
14 stycznia mija 120 rocznica śmierci Maksymiliana Jackowskiego – Patrona Kółek Rolniczych i wronczyńskiej szkoły. Rocznicowe obchody odbyły się we Wronczynie, gdzie w roku 1905 pochowany został organizator pomocy dla powstańców styczniowych, a zarazem twórca Kółek Rolniczych, które nie tylko wspierały działalność mieszkańców wielkopolskich wsi, ale też podtrzymywały ich w duchu polskości.
Uroczystości rozpoczęły się przejściem do grobu Maksymiliana Jackowskiego, który znajduje się na cmentarzu przykościelnym we Wronczynie. Uczestnicy obchodów, wśród których byli: Dyrektor Beata Bor, Ks. Proboszcz Tomasz Krawczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Pobiedziska Józef Czerniawski, Prezes Spółdzielni Rolniczo – Handlowej „Rolnik” w Pobiedziskach Grażyna Manikowska- Krawiec, regionalista Tadeusz Panowicz, przyjaciele szkoły, grono pedagogiczne oraz uczniowie. Po złożeniu kwiatów i odśpiewaniu Roty, goście udali się do Szkoły Podstawowej, której od roku 2005 patronem jest właśnie Maksymilian Jackowski. Program artystyczny zaprezentowany przez uczniów klasy IV i V oparty był głównie na lirykach, m.in. Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego oraz absolwentów szkoły, którzy 20 lat temu napisali wiersze o swoim patronie. Dzieci zatańczyły również poloneza, śpiewały piosenki patriotyczne i mówiły o tym, jak ważna jest Ojczyzna.
Istotną częścią uroczystości było nadanie bibliotece szkolnej imienia - Mieczysława Jackowskiego syna Maksymiliana, który zginął w Powstaniu Styczniowym, w bitwie pod Ignacewem.
Jak powiedziała Dyrektor Beata Bor dzisiejsza uroczystość to inauguracja cyklu zajęć i warsztatów, które potrwają do października. W tym miesiącu 210 lat temu urodził się Maksymilian Jackowski.
Fot. Tomasz Chmielewski
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
"Młodsi sprawdzają czy starsi
tabliczkę mnożenia znają"
Pod takim hasłem włączyliśmy się do 14 edycji akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
16Akcja w naszj szkole odbyła się 15.11 i przyjęła formę komisjii egzaminacyjnych - w rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie klas: 3, 4 oraz 5. W akcji uczestniczyli uczniowie oddziału przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej oraz klas 4 - 8.
Wszystkim uczniom dziękuję za aktywny udział w akcji.
Narodowe Święto Niepodległości
,,To Polska właśnie - to moje miejsce.
Tutaj mocniej bije mi serce"
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszaj szkole odbył się uroczysty apel upamiętnający odzyskanie w 1918r. przez Polskę niepodległości. Uczniom klasy 7, 3 oraz dzieciom z oddziału przedszkolnego, a także wychowawcom tych klas bardzo dziękujemy za przygotowanie tej pięknej uroczystości.
Szersza fotorelacja na szkolnym facebook' u:
Dzień Edukacji Narodowej
W naszej Szkole odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej
Samorząd Uczniowski z Opiekunką (Panią Adrianną Zeidler), oraz uczniowie klas 4, 5, 7 (razem z wychowawcami) stworzyli piękną uroczystość, którą uświetnili swoim śpiewem pierwszoklasiści
Ponadto dwie nasze nauczycielki: p. Adriana Niesiałowska oraz p. Beata Ptak, złożyły ślubowanie w związku podwyższeniem stopnia awansu zawodowego. Serdecznie gratulujemy
Serdecznie dziękujemy za przybycie naszym gościom: Burmistrzowi Miasta i Gminy Pobiedziska - Panu Ireneuszowi Antkowiakowi oraz księdzu proboszczowi- Tomaszowi Krawczykowi. A wszystkim pracownikom szkoły na czele z panią dyrektor Beatą Bor życzymy dalszych sukcesów na ścieżce zawodowej.
Wycieczka do bazy wojskowej.
Klasa 5 wraz z opiekunem - panem Tomaszem Kasprzakiem pojechała na wycieczkę do bazy wojskowej. Uczniowie poznali pracę i zakres obowiązków żołnierzy i pracowników lotniska. Odwiedzili muzeum, hangary, Lotniskową Straż Pożarną. Zapoznali się także z wyposażeniem pilota i pracą tresera psów oraz sokolnika. Ciekawe, czy któryś z naszych uczniów zainspiruje się tą wyprawą przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia i życiowego powołania. Czas pokaże:)
Nie samą nauką żyje człowiek.
- 6
Jedną z przyjemniejszych form nauki jest podróżowanie i zwiedzanie. Dlatego też uczniowie naszej Szkoły wybrali się na pięciodniową wycieczkę w góry z głównym koordynatorem panią Barbarą Tracz.
Plan wyprawy był następujący:
Dzień 1: zwiedzanie Krakowa, a następnie zakwaterowanie w hotelu;
Dzień 2: Kasprowy Wierch, Butorowy Wierch i Gubałówka;
Dzień 3: Morskie Oko i Zakopane;
Dzień 4: Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, Tatrzańskie Archiwum Planety Ziemia, Dolina Kościeliska ;
Dzień 5: w drodze powrotnej- Auschwitz i Auschwitz II Birkenau.
Jak widać wycieczka była bardzo aktywna i pełna atrakcji!
Narodowe Czytanie
- 3
Książki rozbudzają ciekawość świata, wprowadzają początkującego czytelnika w świat nowych słów, a także uczą empatii i wrażliwości. Dlatego też z przyjemnością bierzemy udział w Narodowym Czytaniu.
W tym roku obowiązkową lekturą był ,,Kordian" Juliusza Słowackiego. Pani Dyrektor oraz reprezentanci Nauczycieli, Uczniów oraz Rodziców przeczytali dla dzieciaków z klas 2, 3 i 4 ,,Bajkę o Janku co psom szył buty".
Dziękujemy Pani Katarzynie Bubacz za zorganizowanie Narodowego Czytania w naszej Szkole
Dziękujemy Pani Dyrektor za omówienie przeczytanego fragmentu!
Dziękujemy czytającym i słuchającym również
Dzień kropki
Dziś w naszej Szkole zapanowała KROPKOZA i okazała się niesamowicie zaraźliwa
Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Kropki rządziły dziś plamki, kuleczki, kółeczka i ciapki! Radość, współpraca i kreatywność były na pierwszych miejscach
Wielkie brawa dla wszystkich naszych uczniów za włączenie się w dzisiejszy proces twórczy. Gratulujemy kreatywności, poczucia humoru i nieszablonowego myślenia
Zachęcamy do ogladania galerii zdjęć znajdującej się na stroni fb szkoły.
5
Ogłoszenie o pracy
Szukamy do pracy:
psychologa w wymiarze 12,5 godziny oraz nauczyciela współorganizującego kształcenie dla ucznia ze spektrum autyzmu w wymiarze 13 godzin. Szczegóły pod nr telefonu 693 300 240.
Zapraszamy na jubileuszowy piknik ekologiczny!
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców i przyjaciół szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025, które odbędzie się 2 września. Tradycyjnie rozpoczynamy od Mszy Świętej o godzinie 8:00, na której nastąpi poświęcenie plecaków pierwszoklasistów. Następnie o godzinie 9:00 spotykamy się w naszej szkole.
Do zobaczenia!
Wakacje, ale Szkoła pracuje!
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!
Informuję, że Szkoła w wakacje pracuje:
sekretariat czynny przez cały lipiec codziennie w godz. 8.00 - 12.00, przerwa urlopowa: 1-18 sierpnia, od 19 sierpnia znów czynny codziennie w godz. 8.00 - 12.00.
Życzę udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia 2 września!
dyrektor Szkoły Beata Bor
Pani Grażyna Manikowska- Krawiec odwiedza szkołę we Wronczynie
- W ostatnich dniach odbyło się spotkanie z autorką poezji, opowiadań i bajek: Panią Grażyną Manikowską-Krawiec.
Dzieciaki z Oddziału Przedszkolnego i klas 1-3 wysłuchały dwóch opowieści pt.: ,,Muszelka" oraz ,,Jeżyk". Wysłuchanie obu historii było wstępem do rozmowy o potrzebie pomagania innym. Autorka odpowiedziała na pytania naszych uczniów dotyczących m.in. procesu tworzenia bajek.Dziękujemy Pani Grażynie za odwiedzimy, za mądre opowieści, za ciepło i życzliwość!
Szkolny konkurs z języka angielskiego "My word".
- 6
W naszej szkole odbyła się już druga edycja konkursu z języka angielskiego "My word". Celem konkursu jest popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej oraz wspieranie kreatywności podopiecznych. Prace konkursowe zadziwiają swoją starannością i pomysłowością. Wśród prac dostarczono również dwie pozakonkursowe konstrukcje przestrzenne, które można podziwiać w szkolnej bibliotece: boisko piłkarskie Filipa z klasy pierwszej oraz klatkę z chomikiem autorstwa Barbary z klasy drugiej. Prace zachwycają swoim wyglądem. Na podium znalazły się prace Marty z klasy trzeciej oraz Marianny z klasy pierwszej. Laureatkami konkursu zostały Maja oraz Michalina z klasy drugiej. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w głównym korytarzu szkoły. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Rekrutacja do klasy 1 szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego
Z wizytą w Muzeum Powstania Wielkopolskiego.
Nasza szkoła uczestniczyła w niezwyklej lekcji historii. Uczniowie wszystkich klas udali się do serca Wielkopolski aby tam ruszyć śladami Powstania Wielkopolskiego. Mlodsza grupa zwiedziła Muzem Powstania, a następnie wspięła się na zamkowa wieżę na wzgórzu Przemysława. Natomiast starsza grupa odbyła ćwiczenia z musztry oraz rozwiązywała zadania tematyczne. Koordynatorem projektu był pan Tomasz Kasprzak- zaangażowany pasjonat historii. Więcej informacji na stronie facebookowej szkoły.
1
Rekolekcje wielkopostne
Centrum Hajdasz zaprasza w II semestrze
Archiwum Aktualności
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie