• Święto Konstytucji 3 Maja

          • Dnia 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie kl. IV i VII przypomnieli także historię konstytucji oraz wspólnie z oddziałem przedszkolnym odtańczyli poloneza. Klasa IV wykonała taniec flagi. Zapraszamy do galerii zdjęć.

            Katarzyna Bubacz

          • Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe we Wronczynie

          • Dnia 30 marca 2023 roku w naszej szkole odbyły się po raz III Gminne Indywidualne Biegi Przełajowe. Głównym celem tej imprezy było propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności fizycznej i wyłonienie  Mistrza i Mistrzyni Gminy Pobiedziska.

            Na starcie stanęło 78 uczestników biegu z poszczególnych szkół podstawowych: Jerzykowo, Węglewo, Pobiedziska Letnisko i Wronczyn.

            Zawodnicy  i zawodniczki biegli w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Start   odbył się w malowniczej i pięknej okolicy  Wronczyna.  Najmłodsi uczestnicy biegu, mieli do pokonania dystans 800 m, a najstarsi 1500 m. Nad bezpieczeństwem przebiegu imprezy czuwali policjanci i nauczyciele. Podczas zawodów była bardzo miła atmosfera, kibice dopingowali  wszystkim zawodnikom biegu.

            Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych to:

            I . Kategoria: dziewczęta 2012 i młodsi, chłopcy  2012 i młodsi

            1. Lucyna Jackowska - Jerzykowo                        1.Karol Dudek – Jerzykowo
            2. Amelia Pawlak -  Letnisko                                 2.Wojciech Snela- Letnisko
            3. Amelia Pakuła – Letnisko                                  3.Jan Makowski – Jerzykowo

            II. Kategoria: dziewczęta 2010-2011, chłopcy 2010-2011

            1. Zuzanna Kapica – Jerzykowo                      1.Dominik Pawlak – Letnisko
            2. Zofia Cybal- Jerzykowo                                2.Bartosz Nowaczyk - Jerzykowo
            3. Nicola Mucha – Wronczyn                            3.Mateusz Brzezicki – Letnisko

            III.  Kategoria: dziewczęta 2009, chłopcy 2009

            1. Amelia Stelmaszewska – Jerzykowo          1.Stanisław Niedziółka - Jerzykowo
            2. Weronika Przybyła – Jerzykowo                 2.Antoni Mielcarzewicz  - Jerzykowo
            3. Klara Kluczyńska – Letnisko                       3.Franciszek Waligórski - Węglewo

            IV.  Kategoria: dziewczęta 2008, chłopcy 2008

            1. Nikola Krotofil – Jerzykowo                        1.Wiktor Klimkiewicz- Jerzykowo
            2. Magdalena Cieśla – Węglewo                    2.Oliwier Kluczyński – Letnisko
            3. Julia Ziółkowska – Węglewo                       3.Kacper Koralewski – Węglewo

            Z naszej szkoły najlepiej pobiegła Nicola Mucha z klasy 6 - zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal. Najmłodsza uczestniczka biegu zajęła 7 miejsce i była to Marianna Bromberek z klasy 3. Z chłopców najlepiej pobiegli: Jakub Tylkowski, Szymon Adamczyk i Igor  Łuc, zajęli 5 miejsce  w swoich kategoriach wiekowych.

            W klasyfikacji drużynowej szkół, zajęliśmy II miejsce na podium i otrzymaliśmy puchar.

            Dziękuję wszystkim zawodnikom  i zawodniczkom za udział w zawodach. Życzę dalszych sukcesów sportowych. 

            Składam także serdeczne podziękowanie: Państwu Kelmom za ufundowanie  wody dla wszystkich uczestników biegu, OSiR-owi w Pobiedziskach za medale i puchary oraz Policji za  zabezpieczenie trasy biegu.

            Aleksandra Radna

             

             

             

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny odbył się pod hasłem "Wiosenne Potyczki Klasowe". Polegały one na rywalizacji w kilku konkurencjach tj. wiosenne stroje, marzanna, quizy wiedzy o wiośnie. Zwycięzcą potyczek została klasa VIII a.

            21 marca był też dniem bez plecaka. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Konkurencję tę wygrała uczennica klasy III - Lena Drożyńska. Imprezę szkolną zwieńczyło wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i palenie marzann.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę.

            Samorząd Uczniowski

          • Konkurs Recytatorski ,,Mistrzyni Szymborska"

          • Nic dwa razy

            Nic dwa razy się nie zda­rza
            i nie zda­rzy. Z tej przy­czy­ny
            zro­dzi­li­śmy się bez wpra­wy                                                                                                            (…)                                     Wisława Szymborska

             

            Wisława Szymborska urodziła się 2 lipca 1923 roku w Kórniku w Wielkopolsce. W tym roku będziemy świętować  100. rocznicę jej urodzin. Szymborska jest autorką trzynastu tomów poetyckich oraz laureatką literackiej Nagrody Nobla.

            W ramach setnej rocznicy urodzin poetki dnia 15 marca w naszej bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski ,,Mistrzyni Szymborska”- eliminacje szkolne. Komisję konkursową stanowili: p. Dyrektor – Beata Bor, p. Iwona Gierasińska, p. Agata Król.

            Laureatami konkursu zostali:

            w kategorii uczniów klas I-III

            I miejsce – Cecylia Goliszek

            II miejsce - Lena Pantoł

            III miejsce – Lilianna Piszczór

            w kategorii uczniów klas IV-VI

            I miejsce –Oliwier Andrzejewski

            w kategorii uczniów klas VII-VIII

            I miejsce – Weronika Kubińska

            Laureaci 25 marca reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim ,,Mistrzyni Szymborska” w Szkole Podstawowej w Jerzykowie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a w szczególności uczennicy klasy I - Cecylii Goliszek, która zdobyła w konkursie gminnym wyróżnienie.  

            Zapraszamy do galerii zdjęć

                                                                                                               Wioletta Suli

          • Gminny Konkurs Języka Angielskiego po raz 22!

          • Konkursy towarzyszą życiu szkolnemu od zawsze. Ich żywot bywa różny. Tymczasem 17 marca 2023 br. w Szkole Podstawowej we Wronczynie odbyła się kolejna już XXII edycja Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych Gminy Pobiedziska. Pomysłodawcą i strażnikiem trwałości od samego początku jest nauczyciel języka angielskiego p. Robert Zbierański. W ciągu tych ponad dwudziestu lat wzięło w nim udział kilkuset uczniów, a najstarsi jego uczestnicy liczą już sobie blisko czterdzieści lat. Nawet p. dyrektor zapytała, czy wśród uczestników nie ma potomków pierwszych laureatów, ale niestety jeszcze nie. W tym roku do konkursu przystąpiło 20 uczniów z sześciu szkół podstawowych reprezentujących: Biskupice, Jerzykowo, Pobiedziska, Pobiedziska-Letnisko, Węglewo i Wronczyn. Ucieszyła nas tak liczna frekwencja, bo gwarantowała rywalizację na wysokim poziomie. Komisję konkursową stanowili nauczyciele języka angielskiego obecni podczas konkursu.
            Celem zmagań uczniów jest doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim i rozbudzanie zainteresowań językowych uczniów. Jest to konkurs pisemny, który zawiera takie elementy jak: słuchanie, czytanie, gramatykę, słownictwo i elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych.
            Najlepszymi w bieżącym roku szkolnym okazali się:

            Marta Obara (SP Pobiedziska) - I miejsce,

            Tatiana Błoniarz (SP Biskupice) i Antonina Chalecka (SP Jerzykowo) - II miejsce

            Marcel Cichocki - III miejsce (SP Jerzykowo).

            Na pierwszej niemedalowej pozycji, czyli miejscu IV uplasował się uczeń z klasy 8b Mateusz Biernat, któremu zabrakło 2,5 punkta, by znaleźć się na podium. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali - nagrody pocieszenia.

            Wyrażamy słowa uznania dla p. Zbierańskiego. Dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za piękną rywalizację i zapraszamy oczywiście wszystkich chętnych na kolejną już – XXIII edycję naszego konkursu za rok!
             

          • Mistrz Tabliczki Mnożenia

          • Z okazji obchodzonego 14 marca Dnia Liczby Pi odbył się w naszej szkole Konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia.

            Po raz szósty uczniowie klas od trzeciej do siódmej podjęli wyzwanie i rozwiązywali test konkursowy. Komisja oceniała poprawność dokonywanych obliczeń oraz czas rozwiązywania zadań. Nie brakowało oczywiście emocji, a uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników. Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia w tym roku szkolnym została uczennica kl. VII Emilia Radajewska. Mistrzami w poszczególnych klasach zostali: Braian Stefański kl. III, Oliwier Andrzejewski kl. IV, Liliana Kruger kl. V, Amelia Zachmyc kl. VI.

            Najlepszym gratulujemy, a wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie życzymy cierpliwości i wytrwałości w rozwiązywaniu kolejnych, ciekawych zagadnień matematycznych.

            Oczywiście pracujemy cały czas, bo już za rok każdy z Was może zostać Mistrzem.

            Powodzenia !!!

          • Konkurs językowo-plastyczny "My word"

          • Dnia 3 marca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu dla klas 1-3 SP "My word". Zadaniem uczestników było graficzne przedstawienie dowolnego słowa z języka angielskiego. Laureatami konkursu zostali: Szymon Pauter (klasa 3), Marta Brońska (klasa 2), Michalina Jabłońska (klasa 3). Gratulujemy!!!

          • „Poznajcie Nasze Muzeum! Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 od epizodu do ekspozycji”.

          • 28 lutego Nasza Szkoła sfinalizowała projekt dotyczący Powstania Wielkopolskiego „Poznajcie Nasze Muzeum! Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 od epizodu do ekspozycji”.

            W tym dniu klasy zostały zamienione w sale muzealne zgodnie z przydzielonymi wcześniej zagadnieniami powstańczymi, a uczniowie stali się przewodnikami i kustoszami. Zadania wykonywane przez poszczególne klasy:

            Oddział Przedszkolny – Dowódcy Powstania Wielkopolskiego;

            klasa 1 – Pociągi pancerne w Powstaniu Wielkopolskim;

            klasa 2 – Bitwa o Ławicę i lotnictwo powstańcze;

            klasa 3 – Przyjazd I. J. Paderewskiego, tradycja powstańcza;

            klasa 4 – Opanowanie Poznania 27-29 XII 1918 r., powstanie okiem artystów;

            klasa 5 – Walki o Zbąszyń, kawaleria powstańcza;

            klasa 6 – Bitwy o Rawicz, wyposażenie powstańców;

            klasa 7 – Rajd ppor. Pawła Cymsa na Kujawy, artyleria w wojskach powstańczych;

            klasa 8a – Walki o Szubin i Żnin, powstańcze samochody pancerne;

            klasa 8b – Opanowanie Gniezna, umundurowanie powstańców.

            Na jeden dzień Nasza Szkoła, dzieki pomysłowości i zaangażowaniu uczniów wraz z wychowawcami, niezwykłej aktywności Rodziców przemieniła się w nowoczesne muzeum, z ciekawymi eksponatami i zabytkami oraz samodzielnie wykonanymi makietami i dioramami, interaktywnymi prezentacjami i nawet grą muzealną, która wzbudziła żywe zainteresowanie członkiń jury, a wszystko uzupełnione barwnymi opowieściami klasowych przewodników.

            Jury,  składające się z p. dyrektor Beaty Bor, p. referent Alicji Dabińskiej, p. psycholog Karoliny Pawlak i p. Anety Skrzetuszewskiej - nauczycielki języka niemieckiego, miało bardzo trudne zadanie. Jak tu wybrać najlepszą, najbardziej pomysłową salę muzealną, skoro w każdej wystawy wzbudzały zachwyt. Co można było zobaczyć? Makietę bitwy o Ławicę, porcelanowy serwis, z którego być może Paderewski pił kawę, modele pociągów pancernych i dział armatnich, atrapy mundurów. Okazało się również, że kilkoro uczniów to potomkowie powstańców, co udowadniały pamiątki rodzinne: zdjęcia i odznaczenia.

            Przewodnicy i kustosze, w tej roli uczniowie, posiedli ogromną wiedzę, którą profesjonalnie, a bywało również, że okraszoną dowcipem, demonstrowali wszystkim zwiedzającym. Można było m.in. usłyszęć, że klasa 1 prosiła o wypożyczenie pociągu pancernego z Muzęum Powstania Wielkopolskiego, ale niestety odmówiono im.

            Nagrodą za I miejsce był tort powstańczy. Po burzliwej naradzie jury wydało werdykt. Wszystkie klasy otrzymały wyróżnienia. I miejsce zdobyła klasa 2, która razem ze swoją wychowawczynią p. Magdaleną Słowiakowską przygotowała makietę lotniska Ławica, z podświetlanym pasem startowym. Wrażenie potęgowało zaciemnienie klasy, podczas którego pasy startowe mozna było zobaczyć w pełnej krasie. Drugoklasiści opowiadali o przebiegu bitwy, wykazując się dużą wiedzą.

            Gratulujemy pomysłu na niecodziennie upamiętnienie rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego p. Tomaszowi Kasprzakowi.

            Dziękujemy Rodzicom za aktywność i współudział w realizacji projektu. Wierzę, że wszyscy Państwo dobrze się bawili i cudownie spędzali czas ze swoimi dziecmi.

            Zapraszamy do oglądania albumu z realizacji projektu.

             

             

             

          • Bal Karnawałowy

          • Dnia 27 stycznia odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Sale lekcyjne w tym dniu zamieniły się w sale balowe, pełne kolorowych ozdób i balonów. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach. Na balu można było spotkać m. in. księżniczki, wróżki, królewny, policjantów, piratów oraz wiele innych ciekawych postaci. Były tańce, konkursy, zabawy oraz słodki poczęstunek.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w organizację balu oraz przygotowanie ciekawych kostiumów dla dzieci.

             Zapraszamy do galerii zdjęć.

            Wioletta Suli

          • OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE SAMODZIELNY REFERENT

          • OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE SAMODZIELNY REFERENT 

            W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MAKSYMILIANA JACKOWSKIEGO WE WRONCZYNIE

             

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Maksymiliana Jackowskiego we Wronczynie ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze – samodzielnego referenta w Szkole Podstawowej im. Maksymiliana Jackowskiego          we Wronczynie.

            Szczegóły w zakładce BIP/Ogłoszenie/komunikaty

          • Konkurs ,,Matematyczne potyczki"

          • Dnia 12.01.23 r. odbył się w oddziale przedszkolnym Konkurs pod hasłem ,,Matematyczne potyczki”. Zmaganiom przedszkolaków przyglądała się Pani Dyrektor Beata Bor oraz Pani Katarzyna Bubacz. Dzieci wykonywały różne zadania matematyczne: dodawały i odejmowały na liczmanach, układały rytmy według wzoru, rozpoznawały symbole graficzne liczb. Były także ćwiczenia dotyczące znajomości figur geometrycznych oraz orientacji przestrzennej z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Przedszkolaki podjęły wyzwanie i z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały skomplikowane zadania. Na koniec Pani Dyrektor Beata Bor wręczyła dzieciom dyplomy i nagrody.

            Gratulujemy Rodzicom utalentowanych matematyków!

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

            Wioletta Suli

          • Jasełka

          • W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia 22 grudnia 2022 roku zostały wystawione Jasełka przygotowane przez panie: Magdalenę Kubacką i Adrianę Niesiałowską.

            Uczniowie klas I, II i V z wielkim zaangażowaniem wcielili się w postacie Maryi, Józefa, trzech króli, pasterzy i aniołów.

            Przedstawienie rozpoczął przepiękny taniec aniołów. Jasełka przeplecione były pięknie wykonanymi polskimi kolędami, co wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Na koniec nie zabrakło opłatka i świątecznych życzeń.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

            Adriana Niesiałowska

          • Świąteczne spotkanie trzecioklasistów

          •     16 grudnia uczniowie trzeciej klasy wraz z rodzicami wzięli udział w świątecznym spotkaniu. Wspólnie rozwiązywali matematyczne zadania, pisali „nakrętkowe opowieści” oraz wykonywali ozdoby świąteczne. Wszyscy chętnie częstowali się upieczonymi i udekorowanymi wcześniej przez dzieci piernikami. W dobrych humorach i z rękoma pełnymi prezentów wróciliśmy do domów.

            Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wspólnie spędzone popołudnie. 
            Zapraszam do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.
                                                                                                                                                                        I. Gierasińska

          • Warsztaty świąteczne

          • Dnia 7 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem dzieci i ich Rodziców. Pani Dyrektor  przywitała Rodziców, dzieci i zaprosiła do wspólnej zabawy. Celem warsztatów było wspólne wykonanie ozdób bożonarodzeniowych: choinki i aniołka. Wszyscy uczestnicy zajęć wykazali się wielką pomysłowością i kreatywnością. Był to miło spędzony czas, podczas którego dzieci i Rodzice wspólnie pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc.   

            Serdecznie dziękujemy Rodzicom za aktywne włączenie się w przygotowanie świątecznych ozdób bożonarodzeniowych.

            Zapraszamy do galerii zdjęć.

             Wioletta Suli