• Wizyta Naszego Absolwenta!

• W poniedziałek 14 lutego br. gościem specjalnym był absolwent naszej szkoły: Damian Kuter – obecnie uczeń drugiej klasy Liceum Lotniczego w Dęblinie i stypendysta Prezesa Rady Ministrów.

Damian przedstawił uczniom klasy 8SP możliwości wyboru szkoły średniej i zaprezentował szczegóły nauki w Liceum Lotniczym. Dowiedzieliśmy się, że zadaniem Liceum jest przygotowanie kandydatów na studia w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie na kierunek pilot samolotów odrzutowych. Nauka trwa 4 lata. Szkoła realizuje w każdym oddziale rozszerzony program nauczania matematyki, fizyki i języka angielskiego; drugim językiem obcym jest język niemiecki. Uczniowie mają zagwarantowany bezpłatny internat, wyżywienie, opiekę lekarską i umundurowanie, mogą uczestniczyć w bezpłatnym szkoleniu lotniczym.

Jesteśmy dumni ze swoich absolwentów!

• Bal Karnawałowy

• Dnia 4 lutego w oddziale przedszkolnym i klasach I – IV szkoły podstawowej odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w szkole pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach można było spotkać wróżki, księżniczki, biedronki, żabki, policjantów. Konkursy i zabawy wprowadzały dzieci w radosny nastrój. Wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

• REKRUTACJA

Szanowni Rodzice!

Rekrutacja do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych i klas I szkół podstawowych będzie prowadzona  elektronicznie przez platformę internetową https://nabor.pcss.pl/pobiedziska.

PRZEDSZKOLE/ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

• Rodzicu dziecka, które obecnie uczęszcza do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej na kolejny rok musisz złożyć elektronicznie deklarację kontynuacji w terminie od 21.02.2022 r. godz. 8.00 do 28.02.2022 r. godz. 17.00
            • Rodzicu, który chcesz zapisać dziecko po raz pierwszy do przedszkola/oddziału przedszkolnego:

od 1 marca g. 8.00 – do 18 marca 2022 r. g.15.00  będzie można składać elektronicznie wniosek do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

SZKOŁA PODSTAWOWA

• Rodzicu dziecka, które pójdzie do I klasy szkoły podstawowej w obwodzie musisz złożyć elektronicznie zgłoszenie do obwodowej szkoły podstawowej w terminie od 21.02.2022 r. godz. 8.00 do 28.02.2022 r. godz. 17.00
            • Rodzicu, który chcesz zapisać dziecko do I klasy szkoły podstawowej poza obwodem:

od 1 marca g. 8.00 – do 18 marca 2022 r.  g.15.00 będzie można składać elektronicznie -  wniosek do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Pobiedziska.

Deklaracje kontynuacji, Zgłoszenia, Wnioski  należy wypełnić elektronicznie w systemie https://nabor.pcss.pl/pobiedziska, następnie wydrukować, podpisać i złożyć wraz z niezbędnymi dokumentami (m.in. oświadczeniami) do wybranej placówki (deklaracja kontynuacji, zgłoszenie) lub placówki pierwszego wyboru (wniosek).

WAŻNE!!!  TYLKO RAZ MOŻNA WPROWADZIĆ DZIECKO W SYSTEMIE, złożenie deklaracji kontynuacji w przedszkolu uniemożliwia złożenie wniosku do innego przedszkola.